חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"פ 9655/02 - פלוני נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
רע"פ 9655/02 - פלוני נ' מדינת ישראל, ~

רע"פ 9655/02

פלוני

נגד, ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בבית המשפט העליון , ~

[14.11.02]

לפני ד' דורנר השופטת

בקשת רשות ערעור עו"ד דפנה זאק - בשם המבקש

ה ח ל ט ה, ~

ה ח ל ט ה


השופטת ד' דורנר

המבקש הורשע, על-פי הודאתו, בבית-משפט השלום באשדוד בעבירות של תקיפת בת -זוג, הגורמת לחבלה ממשית ואיומים. על-פי כתב האישום, תקף המבקש את אשתו, הכה אותה וגרם לה לחבלות. בנוסף, איים המבקש על אשתו, שאם תתגרש ממנו הוא יהרגה?. בית-משפט השלום גזר על המבקש עונש של שישה חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על-תנאי, וכן הפעיל עונש של ששה חודשי מאסר על -תנאי - שהוטל על המבקש בגין עבירה דומה בה הורשע כשלושה שבועות לפני ביצוע העבירה הנוכחית - אשר ירוצה בחופף.

המבקש ערער על פסק-הדין לבית-המשפט המחוזי בבאר-שבע. בית-המשפט המחוזי דחה את ערעורו בקובעו, כי למתלוננת נגרמה חבלה חמורה בגין תקיפתו של המבקש; כי העבירה הנוכחית בוצעה אך שלושה שבועות לאחר שהורשע המבקש בגין עבירה דומה; וכי יתכן ואף היה על המשיבה לשקול הגשת ערעור על קולת העונש, שכן העונש שהוטל על המבקש איננו חמור כלל.

מכאן הבקשה שבפניי למתן רשות ערעור, שבגידרה טען המבקש, כי למרות חומרת מעשיו, מן הראוי לאפשר לו לשקם את חיי משפחתו, וללמדו - באמצעות טיפול שיקומי - כיצד לשלוט בכעסיו; וכי מאז ביצוע העבירה הנוכחית, לא ביצע המבקש עבירות אלימות נוספות. כן הגיש המבקש בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר עד להכרעה בבקשת רשות הערעור.

יש לדחות את הבקשה. כידוע, טענות כנגד חומרת העונש או קולתו אינן מקימות כשלעצמן עילה לדיון בגלגול שלישי. ראו בר"ע 2853/91 פלוני נ' מדינת ישראל (לא פורסם). לאחר שעיינתי בטענות המבקש, לא מצאתי כי בקשתו מעלה שאלה בעלת חשיבות כללית, החורגת מעניינו הספציפי של המבקש והמצדיקה סטייה מכלל זה.

לגוף העניין יוער, כי עונשו של המבקש אינו נוטה לחומרא, לנוכח חומרת מעשיו, ולאור העובדה שלא מדובר במעידה חד פעמית, אלא בהתנהגות המאפיינת את המבקש.

אשר-על-כן, הבקשה למתן רשות ערעור נדחית. משכך, מתייתר הדיון בבקשה לעיכוב ביצוע. המבקש יתייצב לריצוי עונשו במשטרת אשדוד, בתאריך 18.11.02 עד לשעה .12:00ניתנה היום, ט' בכסלו תשס"ג (14.11.02).החלטה לאפורסם עליון