חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רת"ק (ירושלים) 23260-12-20 - דוד חכם נ' אילנה בביש, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רת"ק (ירושלים) 23260-12-20 - דוד חכם נ' אילנה בביש

רת"ק (ירושלים) 23260-12-20

דוד חכם

נ ג ד

אילנה בביש

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[01.02.2021]

כבוד השופט דוד גדעוני

החלטה

 

לפניי בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית משפט לתביעות קטנות באריאל (כבוד השופט א' ברגנר) מיום 2.12.20. בית המשפט קיבל את תביעת המשיבה באשר לנזקי רטיבות שנגרמו לה מדירת המבקש תוך שחייב את המבקש לשלם למשיבה עלויות תיקון בסך 6,552 ₪ בתוספת הוצאות משפט ופיצוי שקבע, ובסך הכל 18,403 ₪.

ההליכים בין הצדדים ידעו מספר גלגולים. לכתחילה ניתן פסק דין ביום 30.1.20 אשר קבע לאחר בחינת חוות דעת הן מטעם המשיבה הן מטעם המבקש כי מקור הרטיבויות בדירת המשיבה מגיע מדירת המבקש והאחרון חויב בסכומים שפורטו. המבקש הגיש בקשת רשות ערעור (רת"ק 35326-02-20). בית משפט זה התרשם כי עוד קודם להליכים הושגה הסכמה בין הצדדים למנות מומחה מוסכם ושיש לתת לכך משקל. בסופו של יום הורה בית המשפט על החזרת ההליך לבית משפט קמא תוך שהותיר להכרעת בית משפט קמא אם בנסיבות ההליך יש לשוב לחוות דעתו של המומחה המוסכם המקורי או לשקול מינוי מומחה אחר כמומחה מטעם בית המשפט (ס' 8 להחלטה מיום 9.8.20).

לאחר שהוחזר אליו התיק מינה בית משפט קמא את המהנדס דן אורמן כמומחה מטעם בית המשפט. המבקש לא הלין על כך. בחוות דעתו, נושאת תאריך 28.10.20, התייחס המהנדס אורמן לעלות תיקון הרטיבויות בדירת המשיבה, שניכרו בתמונות שצילם במקום, תוך שציין כי בביקור בדירת המבקש נמצא שבוצע תיקון למקור הנזילה והרטיבות כאשר הצינור המקורי דלף וגרם לרטיבות. בית המשפט אפשר למי מהצדדים לבקש לחקור את המומחה מטעמו. בהמשך - לאחר בקשות והודעות שונות לא מעטות שהוגשו לתיק - הורה בית משפט קמא על הגשת סיכומים, ולאחר שהצדדים סיכמו טענותיהם על הכתב ניתן ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח