חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רת"ק (ירושלים) 43131-05-17 - מאיר גולן נ' אלבר ציי רכב בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רת"ק (ירושלים) 43131-05-17 - מאיר גולן נ' אלבר ציי רכב בע"מ ואח'

רת"ק (ירושלים) 43131-05-17

מאיר גולן

נ ג ד

1. אלבר ציי (ר.צ.) בע"מ רכב

2. נטלי (החברה לשרותי רפואה דחופה בישראל) בע"מ

3. מחמוד אבו חדיר

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[08.11.2017]

בפני אריה רומנוב כבוד השופט

החלטה

 

1. מונחת לפניי בקשה למתן רשות לערער על פסק דינו מיום 2.3.17 של בית משפט לתביעות קטנות בירושלים (כב' הרשם הבכיר נ' נחשון) שניתן בת"ק 41287-02-16.

2. עניינו של ההליך בבית משפט קמא הוא בתביעה שהגיש המבקש נגד המשיבים בגין נזקי רכוש שנגרמו לו בעקבות תאונת דרכים מיום 20.9.15. המבקש רכב על אופנועו בכביש מספר 1, כשרכב שנסע בנתיב השמאלי סטה לתוך נתיב הנסיעה הימני, הנתיב בו רכב המבקש, ופגע בו. משיבים 1 ו-2 הם בעלי הרכב הפוגע או מחזיקיו, ואילו משיב 3 היה נהג הרכב במהלך אירוע התאונה. במסגרת כתב התביעה ביקש המבקש לקבל פיצוי בגין נזקים שנגרמו לאופנוע שלו; למעיל הרכיבה אותו לבש המבקש; ולקסדה שחבש לראשו.

3. בית המשפט נתן את פסק דינו ביום 2.3.17. בפסק הדין הטיל בית המשפט את האחריות לתאונה על המשיבים. ביחס להיקף הנזק, בית משפט קמא חייב את המשיבים לפצות את המבקש בסכום של 8,538 בגין עלות החלפים כפי שזו נקבעה על ידי השמאי, ובסכום של 1,000 ₪ בגין הוצאות משפט. בית משפט קמא דחה את תביעת המבקש לפיצוי בגין נזקים לקסדה או למעיל, בנימוק שלא הוכח בפניו כי הם ניזוקו באופן הדורש החלפתם; כן נדחתה תביעת המבקש לפיצוי עבור עלות העבודה לביצוע התיקונים באופנוע, בנימוק שעלות העבודה לא הוכחה בפני בית המשפט.

4. המבקש טוען במסגרת הבקשה שלפניי, כי טעה בית בית משפט קמא בהחלטתו שלא לפצות אותו בגין עלות העבודה לתיקון האופנוע ובגין הנזקים הנטענים שנגרמו לקסדה ולמעיל. כן טוען המבקש, כי לא ניתן לו פיצוי בגין שכר טרחה ששילם לשמאי. המבקש מפנה להערכת שמאי שצורפה לכתב התביעה שהגיש, שלטענתו מוכיחה את גובה הנזק שנגרם לו בגין התאונה. המבקש מוסיף, כי ניתן ללמוד על עלות העבודה לתיקון האופנוע מחשבונית ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח