חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (אשדוד) 50939-01-19 - אילן חורש נ' רמי כדורי ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (אשדוד) 50939-01-19 - אילן חורש נ' רמי כדורי ואח'

ת"א (אשדוד) 50939-01-19

אילן חורש

נ ג ד

1. רמי כדורי

2. דניאל שמואל

בית משפט השלום באשדוד

[11.10.2020]

כבוד השופט יהודה ליבליין

ע"י ב"כ עו"ד ע' סופר

ע"י ב"כ עו"ד ר' בוקר

פסק דין

 

 

מבוא

1. לפני תביעתו של מר אילן חורש, בגידרה נטען על ידו, כי בעת שרכש מה"ה רמי כדורי ודניאל שמואל טרקטורון משומש תוצרת פולריס דגם RZRפוקס שנת יצור 2015, נמנעו השניים מלציין בפניו, כי מספר שעות המנוע של הטרקטורון אינו כפי העולה ממד הנסועה המותקן בו, אשר עמד בשעת הרכישה על כ- 250 שעות מנוע. נטען, כי נוסף על השעות המופיעות במד הנסועה נעשה שימוש בטרקטורון בעוד כ- 385 שעות, ולעובדה זו, שהמידע בגינה לא נמסר למר חורש, השלכה הן על שוויו של הטרקטורון במועד רכישתו, והן על הבלאי של החלקים המותקנים בו, וכתוצאה מכך, בעת שהחזיק בטרקטורון הוא נדרש לתיקונים רבים.

2. על יסוד מערכת עובדתית זו, טוען מר חורש, כי על ה"ה כדורי ושמואל לפצות אותו הן בגין ההפרש בין המחיר ששילם עבור הטרקטורון לבין ערכו האמיתי במועד הרכישה, הן בגין התיקונים שנדרשו בטרקטורון בתקופה בה החזיק בו, הן בגין הצורך בהובלתו הלוך וחזור למוסך לצורך ביצוע התיקונים, והן בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו.

3. ה"ה כדורי ושמואל אינם מכחישים, כי לא מסרו למר חורש את המידע בדבר שעות המנוע האמיתיות של הטרקטורון, אלא שכל אחד מהם מטיל את האחריות לפתחו של האחר. נוסף על כך טוענים מר כדורי ומר שמואל, כי עובר לרכישה היה על מר חורש לבדוק את היסטוריית הטיפולים בטרקטורון, שאז היה נוכח לדעת כי בחודש מרץ 2017 עמדו שעות המנוע במד הנסועה על 385שעות (ראו בגליון היסטוריית הטיפולים - נספח ו' לתצהירו של מר חורש), וכי בעקבות "ריקול" שנדרש על-ידי היצרן לצורך טיפול בטרקטורון אופסו שעות המנוע במד הנסועה, בהתאם להוראות היצרן.

 

העובדות שאינן שנויות במחלוקת

4. עובר לחודש יוני 2018, היה מר דניאל שמואל (להלן - "שמואל"), המחזיק והבעלים דה פקטו של טרקטורון מתוצרת פולריס דגם RZRפוקס שנת יצור 2015 (לעיל ולהלן - "הטרקטורון").

5. את הטרקטורון רכש שמואל ממר רמי כדורי (להלן - "כדורי"), בחודש יוני 2017 (ראו במכתב באו כוחו של מר כדורי מיום 4.11.2018 - נספח ג' ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח