חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (אשקלון) 20934-06-14 - א.מ.ת.י. אנרגיה בע"מ נ' גל חדש בדרום בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (אשקלון) 20934-06-14 - א.מ.ת.י. אנרגיה בע"מ נ' גל חדש בדרום בע"מ ואח'

ת"א (אשקלון) 20934-06-14

תובעת/ שכנגדנתבעת

א.מ.ת.י. אנרגיה בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד צבי שורץ, עו"ד רונית לוי

נ ג ד

נתבעים/ שכנגדתובע

1. גל חדש בדרום בע"מ

2. אלי וקנין

ע"י ב"כ עו"ד שי מדלסי

בית משפט השלום באשקלון

[10.10.2019]

כבוד השופט עידו כפכפי

פסק דין

 

האם חייבים הנתבעים בתשלום עבור דלק שסיפקה התובעת, בנסיבות בהן יש מחלוקת האם הדלק סופק עבורם, או לחברה אחרת עמה היו הם בקשרים עסקיים. לאחר פתיחת תיק הוצל"פ כנגד ארבעה חייבים על בסיס שטר חוב והטלת עיקולים, הגישו הנתבעים התנגדות, ובמקביל הגיעו להסדר תשלומים עם התובעת. השאלה העיקרית היא האם לנתבעים עילה להשתחרר מהתחייבות זו, לאור העובדה כי לא הוכח שהנתבע חתם על שטר החוב על בסיסו נפתח תיק ההוצל"פ.

 

רקע וטענות הצדדים

1. ההליך נפתח ביום 22.5.14 במסגרת תיק הוצל"פ 22-02597-14-6 כבקשה לביצוע שטר חוב כנגד ארבעה חייבים ובמקביל לה בקשה להטלת עיקולים בטרם מסירת אזהרה. שטר החוב שהוגש לביצוע מולא על סך של 582,271 ₪ על בסיס הסכם תדלוק מיום 12.12.13 בין התובעת למטיילי 10 באר שבע בע"מ (להלן: מטיילי 10), חברה בבעלות נסר אבו רביעה (להלן: נסר). ארבעת החייבים המקוריים היו נסר, מטיילי 10, אלי וקנין (הנתבע, להלן: וקנין) והחברה שהייתה אז בבעלותו, גל חדש בדרום בע"מ (להלן: גל חדש).

בתצהיר אשר תמך בבקשה להטלת עיקולים טרם אזרה, מטעם יעקב קמינסקי (להלן: קובי, בנו של מנהל ובעלי התובעת, שמעון שלום קמינסקי (להלן:שלום)) נטען כי התובעת התקשרה בהסכם תדלוק עם מטיילי 10 ונמסר שטר החוב עם ארבעת החייבים. בנוסף מסר וקנין שיק פיקדון, אשר הופקד לאחר שמטיילי 10 לא עמדה בתשלומים, והשיק חולל. עוד נטען כי וקנין הבהיר כי לא ישלם את החוב שכן מדובר בחוב של מטיילי 10. כבר באותו שלב טענה התובעת כי בדלק עשו שימוש כלי רכב של כל החייבים וכי מחקירה כלכלית עולה כי מטיילי 10 נכנסה לקשיים כלכליים ומכרה פעילותה לגל חדש, ומבריחה נכסיה אמצעותה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח