חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (אשקלון) 2975/99 - ורד יורם נ' אורות מושב עובדים של עולי אמריקה ואח',  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (אשקלון) 2975/99 - ורד יורם נ' אורות מושב עובדים של עולי אמריקה ואח' שלום אשקלון

ת"א (אשקלון) 2975/99

ורד יורם

נ ג ד

1. אורות מושב עובדים של עולי אמריקה

2. באר טוביה, מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית


בית משפט השלום אשקלון

[29.12.2005]


כבוד השופטת דינה כהן

 

פסק דין

 

 

א. רקע, מוסכמות ופלוגתאות:

1.    התובע -בעל זכויות במשק וחבר מושב אורות - הנתבע 1 (להלן: "מושב אורות") טוען כי הנתבעים, מושב אורות ומושב באר טוביה - הנתבע 2 (להלן: "מושב באר טוביה") הפרו הסכם שבינו לבין הנתבעים ולכן עתר לאכיפתו ולפיצוי עקב ההפרה; בתוך כך העמיד התובע תובענה כספית ע"ס 456,750 ₪. כן עתר בכתב תביעה מתוקן להקצות לו שטח של שני דונם בתחום המשבצת של מושב אורות ולהורות לנתבעים לתקן תוואי כביש באופן שהמרחק המינימלי בין הכביש לבין חממותיו, לא יפחת מ-7 מ'.

להבנת טענות התובע להלן רקע רלוונטי:

 

2.    בתחומי מושב באר טוביה היה קיים שנים רבות כביש ראשי סואן, שחצה את המושב לאורכו, בשל כך יזם מושב באר טוביה יחד עם מספר גורמים את סלילתו של "כביש עוקף באר טוביה" (להלן: "הכביש"), שעל פי התוכנית אמור להסלל במתחם הגובל באופן חלקי במושב אורות.

תוואי הכביש, על פי תכנונו, היה אמור לעבור, בין היתר, בתחומי המשבצות של מספר חברי מושב אורות ובכלל זה משבצתו של התובע. לפיכך בשנת 1994 או בסמוך לכך, נוהל בין הנתבעים משא ומתן שבסופו סוכם על "העברה" גלובלית של שטח בן 52 דונם ממושב באר טוביה למושב אורות. מתוך שטח זה היה אמור מושב אורות להקצות 15 דונם לטובת חברי מושב אורות שיפגעו מהעברה זו.

3.    בכתב תביעה מתוקן טען התובע כי, הנתבעים הפרו זכרון הדברים מיום 15.5.95 שלפיו התחייבו הנתבעים, כנגד הסכמת התובע למעבר תוואי הכביש בחלק מנחלה א', כי התובע יקבל שטח בגודל זהה לשטח שנלקח ממנו במקום אחר במקרקעי מושב אורות וכי יקבל משבצת צהובה- מגרש של כחצי דונם לבנית בית מגורים במסגרת הרחבת מושב אורות כולל הוצאות פיתוח וכי ישמר מרחק של 7 עד 10 מטרים לפחות בין הכביש לבין חממות התובע.

4.    התובע טען כי בשנת 1997 או בסמוך העביר לנתבעות, לצורך ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח