חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (אשקלון) 40804-10-13 - אור מלינצ'יק ואח' נ' יוסף אביסרור ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (אשקלון) 40804-10-13 - אור מלינצ'יק ואח' נ' יוסף אביסרור ואח'

ת"א (אשקלון) 40804-10-13

1. אור מלינצ'יק

2. ויטלי מילנצ'יק

ע"י ב"כ עו"ד חגית גליקו

נ ג ד

1. יוסף אביסרור

2. נאדין מלאני אביסרור

ע"י ב"כ עו"ד כרמית איילה שגיב

בית משפט השלום באשקלון

[09.11.2017]

כבוד השופט עידו כפכפי

פסק דין

 

1. האם על מוכרי בית לפצות את הרוכשים בעלות תיקונים עקב נזקי רטיבות, בטענה שהמוכרים ידעו, או היה עליהם לדעת, על בעיות הרטיבות בבית ולא גילו לרוכשים. בנוסף עומדת לבירור השאלה האם הפרו המוכרים הפרה יסודית את ההסכם בכך שלא המציאו במועד את האישורים שנדרשו לצורך רישום הזכויות בבית על שם הרוכשים.

 

רקע וטענות הצדדים

2. בין הצדדים נכרת ביום 2.8.12 הסכם מכר במסגרתו מכרו הנתבעים לתובעים בית מגורים צמוד קרקע, בן שלושה חדרים וחצי החדר, במושב בית שקמה. התובעים קיבלו חזקה בבית במהלך ספטמבר 2012 ועם קבלת החזקה גילו רטיבות במצע החול מתחת לריצוף הבית. מומחה מטעמם בדק את הבית באותו חודש ומסקנתו הייתה כי לאור אופי הליקויים ומקורם, מדובר בליקוי שהמוכרים ידעו על קיומו טרם המכר.

מאחר והנתבעים לא פעלו לתקן את הליקויים בהתאם לחוות הדעת, פעלו התובעים לבצע את התיקונים בעצמם ותובעים פיצוי בסך 72,100 ₪ בגין עלות ביצוע התיקונים, בהתאם לחוות הדעת מטעמם. לטענתם הפרו הנתבעים את הצהרותיהם בהסכם ואת חובתם בחוק המכר להעביר ממכר תקין שאין בו אי התאמה. מעבר לנזק בגין הליקויים ועלות תיקונם, תבעו סך של 15,000 ₪ בגין עגמת נפש, עלויות נלוות ודיור חלוף.

התביעה מורכבת משתי עילות נפרדות, האחת פיצוי בגין נזקי הרטיבות והשנייה דרישה לפיצוי מוסכם עקב אי המצאת אישורים הנדרשים לרישום הבית על שם התובעים. הטענה להפרה יסודית נשענת על סעיף 5.1 להסכם הקובע כי תוך 180 ימים ממסירת החזקה "יגרום המוכר באמצעות ב"כ הקונה, לרישום הנכס על שם הקונה...". לטענת התובעים לא הומצאו להם, בניגוד ל ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח