חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (באר-שבע) 11382-03-21 - מאיר אוזנה נ' יוסף עמר ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (באר-שבע) 11382-03-21 - מאיר אוזנה נ' יוסף עמר ואח'

ת"א (באר-שבע) 11382-03-21

מאיר אוזנה

נ ג ד

1. יוסף עמר

2. ענת עמר

3. בנק מזרחי טפחות, סניף רמת גן

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע

[11.03.2021]

כבוד השופט יעקב דנינו

החלטה

 

 

מונחת בפניי "בקשה למתן צו מניעה זמני ארעי במעמד צד אחד", במסגרתה עותר המבקש להורות על מתן סעד זמני שיאסור על המשיבים לעשות דיספוזיציה בנכס המצוי ברחוב אח"י אילת 92, אילת, הידוע גם כגוש 40130 חלקה 30 (להלן: "הנכס").

במסגרת הבקשה, נטען כי המבקש, אשר מתגורר בפלורידה ארצות הברית, הוא דודו של המשיב 1 (להלן: "יוסף"), וכי המשיבה 2 (להלן: "ענת") היא רעייתו של יוסף.

בין הצדדים שררה מערכת יחסים קרובה, אשר בגינה היו בקשר עסקי מסוים בסוף שנת 2013. המבקש טוען כי לא קיבל חלקו בהכנסות מושא אותו עסק כספי, אך כי הכנסות אלה נזקפו בהמשך לטובת חלקו בבניית הנכס, כפי אשר יפורט להלן.

בשנת 2012, לערך, זכה יוסף במכרז לרכישת קרקע באילת, המיועד לתושבי אילת בלבד. יוסף פנה אל המבקש בהצעה להיות שותף עמו במקרקעין ובנכס שייבנה עליו. זאת, הגם שלפי תנאי המכרז לא רשאי היה המבקש לגשת למכרז ולהירשם בלשכת רישום המקרקעין כבעלים במשותף של הנכס למשך 5 שנים מיום הזכייה, לכל הפחות.

בין המבקש ויוסף לא נחתם הסכם כתוב, אך סוכם ביניהם בעל פה כי כל אחד מהם יירשם בעתיד כבעל מחצית מהזכויות בנכס. כן סוכם כי יוסף יטפל בבניית הבית ובנגזרות המתחייבות מכך, וכי מנגד, המבקש יעביר ליוסף סכומי כסף שונים לטובת רכישת ובניית הנכס, בעת שהדבר יתאפשר.

לפי הנטען, בחודש פברואר 2015 יוסף לקח משכנתא מהמשיב 3 בסך 1,800,000 ₪ כנגד שעבוד הנכס, וזאת "על בסיס כספים אשר כאמור הועברו על ידי מאיר ליוסף אשר אפשרו בניית השלד של הבית" (ס' ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח