חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (באר-שבע) 13329-12-10 - סלע חברה למוצרי בטון בע"מ נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (באר-שבע) 13329-12-10 - סלע חברה למוצרי בטון בע"מ נ' מדינת ישראל

ת"א (באר-שבע) 13329-12-10

סלע חברה למוצרי בטון בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ארז רזניק ועו"ד זוהר כחלון

נ ג ד

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד רואש

בית משפט מחוזי באר-שבע

[03.09.2013]

בפני רחל ברקאי כב' השופטת

החלטה

 

1. האם התיישנה התובענה? זו המחלוקת השנויה בין הצדדים.

2. התובעת הגישה תביעה למתן פסק הצהרתי לפיו יצהיר בית המשפט כי התובעת זכאית לחכור את הקרקע נשוא המחלוקת לתקופה של 49 שנה, משנת 2001 ועד שנת 2010, כנגד תשלום של 1,054,871 ₪ וכי זכאותה אינה מותנית בתשלום דמי שימוש.

3. האם עסקינן בתובענה במקרקעין או שאינה במקרקעין היא שאלה אשר תכריע המחלוקת הנדונה. ככל שיקבע כי המדובר במחלוקת שאינה במקרקעין אזי מתיישנת התביעה בחלוף 7 שנים וככל שציר המחלוקת בין הצדדים מתמקד על השנים 1998- 2002, אין חולק כי התיישנה התביעה. ככל שיקבע כי המדובר בתביעה שבמקרקעין, אין חולק כי תקופת ההתיישנות הינה בת 15 שנה ואז אין חולק התביעה לא התיישנה.

4. ומכאן נפנה לעובדות אשר אינן שנויות במחלוקת. התובעת בקשה לחכור מן הנתבע, (להלן: "המינהל") משיבה שטח מקרקעין, בסמוך למפעלה באזור התעשייה באשקלון, לתקופה של 49 שנה, ללא מכרז. בין הצדדים התנהל מו"מ לקידום חתימה על הסכם חכירה כאמור כאשר המשיבה דרשה כי כתנאי לחתימה על הסכם תשלם התובעת תשלום חד פעמי בתמורה לחכירה בת 49 שנה וכן דמי שימוש חודשיים. לאחר הליכי ערעור נתגבשה הסכמה לגובה הסכום החד פעמי אותו הסכימה התובעת לשלם אולם, נותרה מחלוקת בקשר לדמי השימוש. ההתכתבות בין הצדדים בנדון נמשכה עד שלהי שנת 2002. התובעת תפסה חזקה בקרקע ללא היתר. בשנת 2004 הגיש המנהל תביעת פינוי כנגד התובעת. תביעה זו לאכיפת הסכם הוגשה בשנת 2010.

5. לאחר שחזרתי ועיינתי בטענות הצדדים וכן בפסיקה אליה הפנו הצדדים אני סבורה כי יש לראות בתביעה כתביעה לאכיפת זכות בלתי רשומה במקרקעין, או אכיפת התחייבות להענקת זכות במקרקעין, שהינה בגדר תביעה "במקרקעין", עליה חלה הוראת סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח