חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (באר-שבע) 27867-06-18 - רונן טבקול ואח' נ' עיריית אשקלון ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (באר-שבע) 27867-06-18 - רונן טבקול ואח' נ' עיריית אשקלון ואח'

ת"א (באר-שבע) 27867-06-18

1. רונן טבקול

2. ט.ר. הנדסה אזרחית בע"מ

נ ג ד

1. עיריית אשקלון

2. הועדה המקומית לתכנון ולבניה אשקלון

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע

[16.04.2021]

כבוד השופט יעקב דנינו

החלטה

 

מונחת בפניי "בקשה מעודכנת לתיקון כתב התביעה", במסגרתה עותרים התובעים לתקן את כתב התביעה על דרך של הוספת טענות אישיות נגד בעלת תפקיד בנתבעות, עוה"ד הילה רווח, וכן באמצעות צירוף תכתובות הנוגעות לנדון. בה בעת, הפנו התובעים לבקשתם הקודמת לתיקון כתב התביעה מיום 25.10.20, במסגרתה עתרו, בין היתר, להוסיף טענה לפיה מר דוד ירון, מהנדס העיר בזמנו, זייף את פרוטוקול ישיבת הוועדה המקומית מיום 23.4.13, בעניין הדרישה לאשר את הבקשה להיתר בכפוף לסקר ימי.

על מנת שהתמונה תיפרס במלואה, הכרח כי נסקור תחילה את ההשתלשלות העובדתית הכרונולוגית שליוותה את ההליך עד הנה, מתוך שתוכנה ישרת הבנה מעמיקה יותר ביחס לעמדות הצדדים ולהחלטה המתחייבת בכל הנוגע לבקשה לתיקון כתב התביעה.

רקע עובדתי

ביום 12.6.18 הגישו התובעים, יזם ומהנדס וחברה בבעלותו, נגד הנתבעות, עיריית אשקלון והוועדה המקומית לתכנון ולבניה אשקלון, תביעה כספית על סך 19,753,410 ₪. במסגרת כתב התביעה נטען כי התובע 1 (להלן: "התובע") רכש בשנת 2010 את הזכויות במקרקעין כהגדרתם בתביעה, המצויים על חוף הים באשקלון. במשך שנים רבות הופעלה במקום בהיתר כדין מסעדה המכונה "הסוכה הלבנה" (להלן: "הסוכה הלבנה").

לפי הנטען, מסעדת "הסוכה הלבנה" פעלה בהתאם להיתר בנייה משנות השבעים, אשר חודש בשנת 2005. חרף האמור, מזה כשבע שנים מסכלות הנתבעות כל אפשרות מעשית להפעיל את מסעדת הסוכה הלבנה במתכונתה, "בחוסר תום לב וממניעים פסולים, ברשלנות, בזדון, בהטעיה, במצגי שווא, בתרמית, תוך הפרת חובות חקוקות, באפליה ובניגוד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח