חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (באר-שבע) 31429-08-13 - א.ט.ש. אמיר טל שחר בע"מ ואח' נ' א.א. אבנר שרותים ונכסים בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (באר-שבע) 31429-08-13 - א.ט.ש. אמיר טל שחר בע"מ ואח' נ' א.א. אבנר שרותים ונכסים בע"מ ואח'

ת"א (באר-שבע) 31429-08-13

1. א.ט.ש. אמיר טל שחר בע"מ

2. כלל חברה לביטוח בע"מ

נ ג ד

1. א.א. אבנר שרותים ונכסים בע"מ

2. עיריית באר שבע

3. יניב נקש

4. הראל חב' לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בבאר-שבע

[02.11.2015]

בפני סגן , כב' השופט עידו רוזין הנשיאה

החלטה

 

לפניי בקשה מטעם המבקשים לביטול החלטתי מיום 20.09.15, אשר ניתנה במסגרת קדם משפט, בה הוריתי לכל הצדדים להגיש עיקרי טיעון בצירוף אסמכתאות משפטיות, לקראת דיון ההוכחות הקבוע ליום 23.12.15.

לטענת המבקשים, שהינם הצדדים השלישיים בתיק, אין בסיס להורות על הגשת עיקרי טיעון ויש בהחלטתי כדי לפגוע בזכויות דיוניות מהותיות שלהם, בין היתר, "בקו החקירה ובניהול ההליך, של הצדדים השלישיים".

למעשה, בקשת המבקשים מעלה שאלה עקרונית האם מותב זה מוסמך להורות על הגשת עיקרי טיעון בכתב. כפי שאבהיר, בית משפט זה מוסמך להורות כך.

אכן צודקים המבקשים כי הביטוי "עיקרי טיעון" אינו מופיע בהקשר של הליך אזרחי רגיל בבית משפט שלום, אלא במסגרת ערעורים אזרחיים (תקנה 446 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984). ואולם כידוע לבית משפט ישנה סמכות טבועה להורות, בין היתר, על הגשת "תמצית טיעון" או "תמצית עמדה" והכל במטרה לייעל את ההליכים העומדים בפניו ולחסוך זמן שיפוטי יקר שהינו משאב ציבורי יקר ערך.

לדידי, הביטוי "עיקרי טיעון" אינו המהות. בית משפט זה נוהג כעניין שבשגרה להורות על הגשת טיעונים בכתב בטרם דיון הוכחות, שכן יש בהגשת הטיעונים כדי לחסוך בזמן שיפוטי ולחדד את הנקודות שבמחלוקת.

דווקא בתיק דנא, בו עולות שאלות משפטיות מורכבות עולה הצורך ביתר שאת להגיש טיעונים בכתב עובר לדיון ההוכחות. כך למשל, טוענים המבקשים במסגרת תחשיב הנזק מטעמם כי צד השלישי 1 התקשר בהסכם חוזי עם שולח ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח