חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (באר-שבע) 60296-02-16 - חברת משק 29 בע"מ נ' חברת יו. אם. אס תעשייה ומזון בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (באר-שבע) 60296-02-16 - חברת משק 29 בע"מ נ' חברת יו. אם. אס תעשייה ומזון בע"מ ואח'

ת"א (באר-שבע) 60296-02-16

התובעת שכנגד:

חברת משק 29 בע"מ

נ ג ד

הנתבעים שכנגד:

1. חברת יו. אם. אס תעשייה ומזון בע"מ

2. חברת אגרו ארץ בע"מ

3. מאיר אור אורי שליו

4. אמנון גמליאל

5. פסח גמליאל

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע

[22.10.2019]

בפני יעקב דנינו: כבוד השופט

החלטה

 

עניינה של הסוגיה המונחת להכרעה הינה האם יש מקום להורות על חיוב התובעת שכנגד (להלן לסירוגין: "חברת משק 29") בהפקדת ערובה לשם הבטחת הוצאות הנתבעים, בהתאם להוראת סעיף 353א לחוק החברות, התשנ"ט-1999, ולחלופין, מכוח תקנה 519 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות").

רקע עובדתי

בכתב התביעה המקורי שהגישו הנתבעים שכנגד לבית משפט השלום בקריית גת נגד נתבעים אחדים, ובכללם חברת משק 29, וכן חברת מה מיטום בע"מ (להלן: "חברת מה מיטום"), נטען כי הנתבעים שכנגד התקשרו בהסכם בכתב עם חברת משק 29, במסגרתו הנתבעת שכנגד 1 הלוותה לחברת משק 29 סכום כסף מוגדר תמורת תוצרת חקלאית עתידית שתעביר חברת משק 29 לנתבעים שכנגד, ותמורתה תקוזז מההלוואה.

לפי הנטען, טרם החזר מלוא ההלוואה, במהלך חודש מאי 2015, הודיעו הנתבעים לנתבעת שכנגד 1, כי החליטו לחדול מהמשך ההתקשרות העסקית עמה, תוך שחברת מה מיטום החלה בשם הנתבעים בהתקשרות עסקית חדשה עם חברה אחרת, לצורך שיווק ומכירת תוצרתם החקלאית.

יתרת החזר ההלוואה שהנתבעים נותרו חבים לנתבעת שכנגד 1, בסך 567,262 ₪, טרם הושבה. על כן, עתרו הנתבעים שכנגד בדרישה להשבת סכום זה.

בה בעת, נטען כי הנתבעים שכנגד התקשרו בעל פה עם חברת מה מיטום בהסכם נוסף למתן שירותי מיון, אריזה, קירור ושינוע תוצרת חקלאית. חרף זאת, חברת מה מיטום החלה לצבור יתרות חוב. לא זו בלבד, אלא שלפי הנטען, במכתב ששיגרו הנתבעים לנתבעת שכנגד 2, הם טענו כי זו האחרונה חבה להם סכומים שונים, בין היתר, תולדת זיופי משקל, חישוב מוטעה של משקלים, דוחות מיון חסרים או ריקים, וכן דוחות כפולים יומיים.

טענותיה של חברת משק 29, תורגמו אף לצורך הגשת תביעה שכנגד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח