חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (בית-שמש) 37207-08-17 - נחמיה יחזקאל ואח' נ' בן ציון הכהן, עו"ד, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (בית-שמש) 37207-08-17 - נחמיה יחזקאל ואח' נ' בן ציון הכהן, עו"ד

ת"א (בית-שמש) 37207-08-17

1. נחמיה יחזקאל

2. בנויה נחמיה

באמצעות עו"ד שמעון ביטון

נ ג ד

בן ציון הכהן, עו"ד

בית משפט השלום בבית-שמש

[27.05.2018]

כבוד השופטת מאיה אב-גנים ויינשטיין

החלטה

 

 

1. התובעים הגישו כנגד הנתבע תביעה ע"ס 81,397 ₪ להשבת מלוא שכר הטרחה ששולם, בצירוף 20,000 ₪ בגין עוגמת נפש. מאחר שמכתב התביעה לא ניתן היה לדלות עילת תביעה, התבקש ב"כ התובעים להבהיר במעמד הדיון את העילה, אך גם בדיון לא היה כדי להועיל. לפנים משורת הדין ונוכח הזהירות הנדרשת בטרם מחיקת תביעה על הסף, התבקשו הצדדים לסכם טענותיהם בשאלת העילה.

"כידוע, השאלה אם תובענה מגלה עילת תביעה נבחנת על פי תוכנו של כתב התביעה. זו אמת המידה לבחינתה של שאלה זו, וזו בלבד. בית המשפט צריך להניח כי הנטען בכתב התביעה יוכח, והשאלה בה הוא נדרש להכריע היא, האם בהנחה שיעלה בידו של התובע להוכיח את הנטען בכתב התביעה שהגיש, הוא יזכה לסעד המבוקש על ידו. "עילת תביעה קמה רק במקרה שבו הדין מכיר במערכת העובדתית המוצגת בכתב התביעה כעילה שאם תוכח, תזכה את התובע בסעד" (דודי שוורץ, "סדר דין אזרחי - חידושים, תהליכים ומגמות", עמ' 181). מכאן, שבבוא בית המשפט לבחון האם כתב התביעה מגלה עילה, עליו לשאול תחילה מהי עילת התביעה לה טוען התובע בכתב התביעה שהגיש, ולאחר מכן עליו לבדוק האם יש באמור בכתב התביעה כדי לבסס את העילה הנטענת" (הדגשה הוספה)(ע"א (י-ם) 46921-03-13 ניסים אליהו ברוך נ' ישראל יהודה. 11/11/13).

2. במעמד הדיון טען ב"כ התובעים שהתביעה הוגשה "בעילה של אי מתן שירות. יש שירות שנקבע בין הצדדים ולא הושלם" (פרוט' עמ' 1, ש' 17). בהקשר זה נטען בכתב התביעה שהתובעים "דרשו מהנתבע להפסיק את הטיפול בתיק", שכן איבדו את האמון בו. בדיון ניסה ב"כ לפרט את עילת התביעה וטען שאת הפניה לאפוטרופוס הכללי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח