חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (בת-ים) 34357-08-18 - פלונית נ' ד"ר רבקה וקנין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (בת-ים) 34357-08-18 - פלונית נ' ד"ר רבקה וקנין

ת"א (בת-ים) 34357-08-18

פלונית

נ ג ד

ד"ר רבקה וקנין

ע"י ב"כ עו"ד ליאור פרי

בית משפט השלום בבת-ים

[21.12.2020]

כבוד השופטת אידית קליימן-בלק

פסק דין

 

לפניי תביעה לנזקי גוף בגין טענה לטיפול רפואי/אסתטי/קוסמטי רשלני מיום 13.4.2017, שניתן לתובעת על ידי הנתבעת, רופאת שיניים במקצועה, לשיפור מראה השפה העליונה, באמצעות הזרקת חומצה הילארונית למילוי שפתיים. (להלן: "הטיפול").

 

רקע כללי וטענות הצדדים

1. התובעת ילידת 1977, בת 40 במועד בטיפול, וכיום בת 43. לדבריה, ביום 13.4.2017 פנתה לנתבעת "לצורך ייעוץ בעניין הזרקה היאלורונית לשפה העליונה", כאשר לאחר הייעוץ שניתן לה, לרבות הבטחת הנתבעת כי הטיפול "פשוט וללא סיבוכים", בוצעה ההזרקה על ידי הנתבעת.

2. לטענת התובעת, בסמוך לאחר הטיפול החלה להתפתח במקום ההזרקה נפיחות ואודם, כאשר הנתבעת נאותה לבדוק את התובעת לאור תלונותיה רק כעבור שלושה ימים, וביום 16.4.2017 הוזרק לשפתיה חומר להמסת החומצה ההיאלורונית. לדברי התובעת, מאחר שגם בזה לא הועיל, נאלצה לפנות לביה"ח "שיבא" שם אושפזה ללילה בין מוצ"ש לראשון באבחנה של זיהום וקיבלה טיפול אנטיביוטי מונע וכן טיפול נגד הרפס עד לאבחנה סופית.

3. על רקע זה טוענת התובעת לקיומה של רשלנות רפואית במתן הטיפול ובמסגרת זו גורסת כי בנסיבות דנן יש להעביר את נטל השכנוע על כתפי הנתבעת בהתאם לסעיפים 41 ו- 38 לפקודת הנזיקין [ נוסח חדש] (להלן: "פקודת הנזיקין").

4. עוד גורסת התובעת כי מלבד הטיפול הרשלני שניתן לה על ידי הנתבעת, לא התקבלה מצידה הסכמה מדעת לטיפול, מאחר ולא הוסברו לה מלוא הסיכונים האפשריים עובר לטיפול, דבר העולה אף כדי פגיעה באוטונומיה.

5. בנוגע לנזק, טוענת התובעת כי כתוצאה מהטיפול סבלה במשך תקופה ממושכת מעיוות במראה הפנים, בכאבים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח