חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (הרצליה) 17422-04-13 - בועז כהן נ' הלה הנדסה בניה ויזום בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (הרצליה) 17422-04-13 - בועז כהן נ' הלה הנדסה בניה ויזום בע"מ ואח'

ת"א (הרצליה) 17422-04-13

בועז כהן

נ ג ד

1. הלה הנדסה בניה ויזום (1998) בע"מ

ב"כ - עו"ד הראל טיקטין הנתבעת 2

2. מינהל מקרקעי ישראל חיפה

ב"כ - עו"ד שמואל גרנאי הנתבעת 1

ב"

כ - עו"ד טל רבינוביץ התובע

בית משפט השלום בהרצליה

[16.02.2016]

כבוד השופטת לימור ביבי

פסק דין

 

אקדמת מילין:

במסגרת התביעה המונחת לפתחי, עתר התובע בתחילה לפיצוי בסך 1,399,279 ₪, אשר הועמד לצרכי אגרה על סך של 1,000,000 ₪ וזאת, בהתבסס על טענה עיקרית ובהתאם לה מסלעות אשר נבנו על ידי הנתבעת 1, במגרש אשר הוקצה לתובע על ידי הנתבעת 2, נבנו שלא כדין, מהוות סיכון ואינן מאפשרות תחילת בניית ביתו של התובע על המגרש אלא לאחר הריסתן ובנייתן מחדש.

התביעה לפני הוגשה בשנת 2013, בגין מסלעות אשר נבנו כבר בשנת 2004 והנני מוצאת, כבר בראשית הדברים, להקדים ולציין את שאין עליו חולק בין הצדדים- ממועד בניית המסלעות, לרבות לאחר נקיטת ההליכים המשפטיים, לא נעשו כל פעולה או עבודה לשיפור המסלעות או לחיזוקן ולמרות זאת- ביום 16/6/2015 הוגשה על ידי התובע בקשה לקבלת היתר בנייה, אליה צורף אישור המהנדס אינג' יוסי ברט בדבר יציבות המסלעות ובעקבות מתן אישור זה, ניתן היתר לבניית ביתו של התובע. מצאתי לציין עובדה זו כבר בפתיח לפסק הדין, הואיל ולדידי זו מלמדת, באופן שאינו משתמע לשני פנים וכפי שיפורט בהרחבה במסגרת פסק הדין - כי הטענה המרכזית עליה הושתתה התביעה, כמו גם סכומה הגבוה ובהתאם לה, המסלעות מהוות סיכון באשר נבנו שלא כדין, התבררה כ"עורבא פרח", באופן שיש בו בכדי "להפיל" - תחת מסלעות (כפי שטען התובע מלכתחילה) - את רוב תביעתו של התובע בבחינת "נפל הסוס ונפל רוכבו".

מכאן אפנה לבירור באופן מפורט של העובדות, הטענות והראיות כפי שהוצגו בפני.

מבוא - העובדות הרלוונטיות כפי שהתבררו בפני בית המשפט :

1. התובע, ביקש לבנות בית בישוב בכפר חנניה ולשם כך התקשר בשלושה הסכמים הנוגעים להקצאת המגרש ופיתוחו לשם בנייתו העצמית של בית על המגרש על ידי התובע:

ההסכם האחד- חוזה פיתוח אשר נחתם ביום 7/2/11 בין התובע לבין רשות מקרקעי ישראל (הנתבעת 2) במסגרתו הוקצה לתובע לתקופת הפיתוח, מגרש מספר 105 לפי תכנית מפורטת מספר ג/4952 בכפר חנניה המיועד למגורים (להלן: "המגרש"). במסגרת חוזה זה הזכויות אשר הוקנו לתובע הינן של ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח