חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חדרה) 4460-04 - מדינת ישראל - משרד הביטחון נ' זיאד אחמד חסן אבו ערה ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חדרה) 4460-04 - מדינת ישראל - משרד הביטחון נ' זיאד אחמד חסן אבו ערה ואח'

ת"א (חדרה) 4460-04


מדינת ישראל - משרד הביטחון

נ ג ד

1. זיאד אחמד חסן אבו ערה

2. עאמר וליד חוסין אבו ערה

בית משפט השלום בחדרה

[31.03.2010]


כב' השופטת קרן אניספלד

 

החלטה

 

 

1. לפני בקשתה של המבקשת-הנתבעת להאריך את המועד הנתון לה לשם הגשת בקשה להגדלת סכום הערובה שבהפקדתו חוייבו המשיבים-התובעים לשם הבטחת הוצאותיה בהליך דנן, על-יסוד הוראתה של תקנה 519 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות").

 

2. את בקשתה להארכת המועד סומכת המבקשת על הטענה כי רק לאחר שיסתיימו ההליכים המקדמיים בין הצדדים, לרבות המצאת כתב ויתור על סודיות רפואית בחתימת המשיבים והגשת חוות-דעת רפואיות מטעמם, יתגבשו מלוא הנתונים שעל-יסודם תוכל המבקשת להגיש בקשה להגדלת ערובה ולהעריך את שיעור הערובה המתבקש וההולם את נסיבותיו של מקרה זה.

 

3. המשיבים מתנגדים לבקשה. בתוך כך מצביעים המשיבים על כך שכבר התקיימו בין הצדדים הליכים שעניינם חיוב התובעים בהפקדת ערובה וניתנו החלטות בגדרם של הליכים אלה, הן בבית-משפט זה והן בערכאת הערעור. המשיבים שלפני מדגישים כי הם מילאו אחר ההחלטה שניתנה בעניינם, בעוד שתובעים אחרים שנכללו בכתב-התביעה המקורי ולא הפקידו את סכום הערובה בו חוייבו - תביעתם נדחתה.

 

4. תקנה 519 מאפשרת לבית-המשפט להורות לתובע להפקיד ערובה שיהא בה כדי להבטיח את תשלום הוצאות הנתבע. בית-המשפט יעשה שימוש בסמכותו זו, שהינה סמכות שבשיקול-דעת, באותם מקרים בהם מתקיימות נסיבות מהן עולה כי הנתבע יתקשה לגבות את הוצאותיו אם בסופו של יום תידחה התובענה נגדו. בפסיקתו של בית-המשפט העליון עוצבו כללים בדבר האופן בו יעשה בית-המשפט שימוש בסמכותו ונקבעו השיקולים השונים שיש להביאם בחשבון לשם כך [ראו רע"א 2808/00 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח