חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 12136-03 - רנה שבולת ואח' נ' זאב גורה ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 12136-03 - רנה שבולת ואח' נ' זאב גורה ואח'

ת"א (חיפה) 12136-03

1. רנה שבולת

2. אימיק לוי

נ ג ד

1. זאב גורה

2. ליגור ניהול והשקעות בע"מ

3. רומטק מימון בע"מ


בית משפט השלום בחיפה

[31.10.2008]


כב' השופט יעקב וגנר - סגן נשיא

 

פסק דין

 

 

1.    התובעים הינם עורכי דין אשר הגישו תביעתם זו לקבלת שכר טרחה אשר חבים להם לטענתם הנתבעים בגין עבודתם בייצוג הנתבעים בהליכים משפטיים ובעסקת שותפות פיננסית לעסקת מקרקעין, במסגרת פרויקט בחיפה אשר מכונה "פרויקט האודיטוריום".

 

נתוני רקע ועובדות

2.    בשנת 1997 פנו לתובעים לצורך ייצוג נתבעת מס' 2 (להלן: "ליגור") בהליכים משפטיים נגד חברת צמנטכל בנוגע לזכייתה של האחרונה במכרז פרויקט האודיטוריום. הדעות חלוקות האם הפנייה נעשתה ע"י הנתבע מס' 1 (להלן: "מר גורה"), אשר 70% ממניות ליגור בבעלותו באמצעות חברה אחרה (חברת גורה זה בע"מ אשר 99% ממניותיה בבעלות מר גורה), או ע"י מר יאיר ליפשיץ (להלן: "מר ליפשיץ") שהחזיק, גם הוא באמצעות חברה אחרת (חברת משכנות צמרת פ.ט.ל בע"מ) 30% ממניות ליגור.

ביום 16.12.97 שלחה תובעת מס' 1 (להלן: "עו"ד שבולת") מכתב למר גורה ובו פורט שכר הטרחה הנדרש עבור הטיפול בהליכים המשפטיים כנגד חברת צמנכ"ל. מכתב זה הושב לעו"ד שבולת מאושר בכתב יד ע"י מר גורה (ראה נספח ו' לכתב התביעה). לפי הסיכום עו"ד שבולת אמורה הייתה לקבל שכר של 15,000 $ + מע"מ (חציו כמקדמה אשר שולמה וחציו בתום הטיפול) עבור הכנת והגשת תביעה, בקשה לצו מניעה זמני וקבוע וכן הופעות בבית המשפט בדיונים הנוגעים לצווי המניעה. עבור הופעה בדיונים הנוגעים לתביעה העיקרית בעתיד, סוכם כי עו"ד שבולת תקבל 400 $ + מע"מ עבור כל ישיבה (להלן: "הסכם שכ"ט הראשון").

3.    מטרתם העיקרית של ההליכים המשפטים שננקטו כנגד צמנטכל הייתה להביא לשיתופם של הנתבעים בפרויקט האודיטוריום. התובעים הגישו בשם הנתבעים בקשה למתן צו מניעה, צו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח