חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 1342/03 - אבו שקארה פואד נ' תעשיית אבן וסיד בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 1342/03 - אבו שקארה פואד נ' תעשיית אבן וסיד בע"מ שלום חיפה

ת"א (חיפה) 1342/03

אבו שקארה פואד

נ ג ד

תעשיית אבן וסיד בע"מ


בית משפט השלום חיפה

[30.01.2004]


כב' השופט א. טובי


בשם התובע - עו"ד פראג עיסא

בשם הנתבעת - עו"ד ליפשיץ נפתלי

 

פסק דין

 

1.    במהלך שנת 2001 התקשר התובע עם הנתבעת בהסכם לרכישת בטון מוכן לצורך בניית ביתו בכפר טורעאן. ביום 29.3.2001 סיפקה הנתבעת לתובע בטון ליציקת התקרה בקומה האחרונה של ביתו, וזאת באמצעות שני מערבלים שסיפקו הבטון בחמש הובלות.

2.    לטענת התובע, הבטון שסופק בהובלה הרביעית היה לקוי ולכן נאלץ המערבל לחזור על עקבותיו ולשוב לאתר בשנית. עקב כך, פרק הזמן שחלף בין היציקה השלישית לזו שבאה אחריה ארך שעה ועשרים וחמש דקות.

3.    בעקבות האיחור בשתי ההובלות האחרונות, נגרמו לטענת התובע, נזקים כבדים לתקרת הבית. לגרסתו, מאחר והבטון שנוצק בשלוש ההובלות הראשונות התקשה, נוצר עקב כך נתק בינו לבין הבטון שנוצק בהובלה האחרונה. התובע צירף לתביעתו חוות דעת ערוכה בידי המהנדס אסעד סאלמה אשר קבע כי עקב האיחור בביצוע היציקה האחרונה, נוצר נתק בין שכבות הבטון ומים שחלחלו לחלל התקרה גרמו לקורוזיה ורטיבות.

4.    בתביעתו עתר התובע לחייב את הנתבעת בהוצאות ביצוע בדיקת העמסה ניסיונית לתקרה, וזאת על ידי מעבדה מוסמכת, שתקבע באם התקרה עומדת בתקן המתחייב. עלות בדיקה כאמור, לפי הצעת מחיר של חברת איזוטופ, מסתכמת בסך 19,470 ₪. בנוסף בקש התובע לחייב את הנתבעת בהוצאות ובעלויות הכרוכות בתיקון הליקויים בתקרה, העומדים לשיטתו על סך 30,000 ₪.

5.    הנתבעת טענה מצדה כי בבטון שסופק לתובע היו חומרים מעכבי התקשרות, ועל כן זמן ההתקשרות יארך בממוצע בין 120 - 210 דקות ולעתים אף יותר. דחיה זו של ההתקשרות מאפשרת הארכת פרק הזמן שבו ניתן לעבד את הבטון, ורק לאחריה נוצר נתק בין השכבות.

6.    עוד ציינה הנתבעת כי חדירת המים וחלחולם הנם פונקציה של איכות העבודה שביצע הקבלן, קרי עבודות ציפוף הבטון, אשפרתו, החלקתו וגימורו. עבודות אלו נעשות על ידי אנשי מקצוע לאחר גמר חלקה של הנתבעת בעבודה.

7.    הואיל וטענות הצדדים התייחסו לשאלות שבמומחיות, הוריתי בהחלטתי מיום 8.5.2003 על מינויו של המהנדס רוני בן בסט כמומחה מטעם בית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח