חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 21645-12-11 - חליל עמאש נ' אחמד כבהא, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 21645-12-11 - חליל עמאש נ' אחמד כבהא

ת"א (חיפה) 21645-12-11

חליל עמאש

ע"י ב"כ עו"ד אבו חוסיין

נ ג ד

אחמד כבהא

ע"י ב"כ עו"ד שאדי גאנם

בית משפט השלום בחיפה משפט

[31.05.2013]

כב' הרשם הבכיר אפרים צ'יזיק

החלטה

 

1. העניין שבפני, בקשת התובע לפסיקת הוצאות המשפט.

2. בעניין אשר נדון בין הצדדים, ניתן ביום 6.3.2013 פסק דינו של כב' השופט ש. שר. בסיפא לפסק הדין נפסק :"סך כולל של 32,500 ₪ נכון ליום מתן פסק הדין. הסכום יישא הפרשי הצמדה וריבית בחלוף 30 יום מהיום ועד לתשלום בפועל. כמו כן אני פוסק שכ"ט עו"ד בסך 3,000 ₪, וכן החזר הוצאות משפט כערכן היום".

3. בהתאם הוגשה ביום 28.4.2013 בקשה לשומת הוצאות, במסגרתה נתבקשתי לקבוע החיוב הנוסף הנוגע להוצאות המשפט. התובע טוען כי הינו זכאי לקבל החזר של אגרת המשפט אשר שולמה, משוערכת למועד מתן פסק הדין, בשיעור של 691 ₪, וסך נוסף של 6,278 ₪ בגין תשלומים למומחה מטעם ביהמ"ש, פרופ' מלברגר.

4. הנתבע השיב לבקשה, וטען כי הוא סבור שהפיצוי אשר בו חוייב, מכסה את כל ההוצאות אשר מבוקשות כעת, והפסיקה של "הוצאות רפואיות" בפסק הדין, נוגעת להוצאות הנוגעות לחוו"ד המומחה.

5. ברור כי "הוצאות המשפט, הינן הוצאות אשר הוצאו בהקשר עם ההליך המשפטי, לצורך ובמסגרת בירורה של התובענה. הוצאות אלו, אינן נכללות בפיצוי בגין התובענה, - המומחה חיווה דעתו במסגרת ותוך כדי ההליך המשפטי, וכחלק מההכרעה בתובענה.

6. אין לך הוצאה מובהקת יותר כהוצאות משפט (שאינן נכללות בסכום שנפסק), מעלות חוו"ד מומחה (בין יהא זה מומחה רפואי ובין יהא זה מומחה מתחום אחר), בשים לב כי מדובר במחלוקת הנוגעת ל"ענין שברפואה", אשר מחובת התובע לתמוך טענותיו בהקשר זה, בחוות דעת רפואית.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח