חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 27918-05-10 - שמעון אילן נ' אהרן קפלן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 27918-05-10 - שמעון אילן נ' אהרן קפלן

ת"א (חיפה) 27918-05-10

שמעון אילן

נ ג ד

אהרן קפלן

בית משפט השלום בחיפה

[19.08.2014]

כב' השופט עמית רוזינס

פסק דין

 

התובע מבקש לחייב את הנתבע להשיב לו סכומים ששילם עבור רכישת מקרקעין, אשר הצדדים רכשו במשותף, ביחד עם אדם שלישי, לאחר שהסכם בין הצדדים הופר, באופן שמלוא הזכויות במקרקעין נרשמו על שם הנתבע והאדם השלישי בלבד, ונוצלו על ידם במלואם.

הרקע:

1. בין שלושה אנשים - התובע, הנתבע ואדם נוסף בשם אורי מטוס - נחתם ביום 12.12.94 הסכם לרכישת מקרקעין בבנימינה (50% מהזכויות בשני מגרשים הרשומים כחלקות 17 ו-37 בגוש 10172) (להלן: ההסכם, נספח א' לכתב התביעה).

על פי ההסכם, מי שיחתום בפועל על החוזה לרכישת המקרקעין (מול המוכרים) יהיו הנתבע ומטוס בלבד, אולם כל שלושת הצדדים להסכם ירכשו את המקרקעין יחדיו, הסכום שכל צד ישלם עבור חלקו ברכישה שווה, ושלושתם יהיו שותפים שווים במקרקעין, שווי זכויות וחובות בהם לכל דבר ועניין.

יומיים לאחר חתימת ההסכם (ביום 14.12.94), חתמו הנתבע ואורי מטוס על חוזה לרכישת המקרקעין (להלן: חוזה רכישת המקרקעין, נספח ב' לכתב התביעה), ולאחר השלמת עסקת המכר, נרשמו הנתבע ואורי מטוס בלבד כבעלי הזכויות במקרקעין בלשכת רישום המקרקעין.

2. כ- 12 שנים מאוחר יותר, ביום 15.4.07, חתמו הנתבע ומטוס, ללא מעורבות של התובע, על חוזה קומבינציה לגבי המקרקעין, מול חברת ריגומס יזום והשקעות בע"מ (להלן: חברת ריגומס), במסגרתו מכרו לחברת ריגומס את זכויותיהם במקרקעין בתמורה לשתי יחידות דיור שתבנה חברת ריגומס על הקרקע - יחידה אחת לנתבע והשניה למר מטוס (להלן: עסקת הקומבינציה, החוזה צורף כנספח לא מסומן לתצהיר התובע).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח