חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 2793/94 - נעמי דותן ואח' נ' שמעון רובנשטיין ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 2793/94 - נעמי דותן ואח' נ' שמעון רובנשטיין ואח' שלום חיפה

ת"א (חיפה) 2793/94

1. נעמי דותן

2. דניאל דותן

נ ג ד

1. שמעון רובנשטיין

2. אורנה רובינשטיין

3. אהרון רובינשטיין


בית משפט השלום חיפה

[24.12.2003]


כב' השופט כמאל חיר

פסק דין

 

שני מבנים קיימים על חלקה 10 בגוש 10786 הנמצאת ברחוב סמולנסקין 6, חיפה.

אחד המבנים הוא מבנה קדמי הגובל ברח' סמולנסקין והשני אחורי. בין שני המבנים נמצאת חצר, שהיא רכוש משותף של כל הדיירים, שהם ארבע משפחות. כל משפחה באחת הדירות.

שתי דירות במבנה הקדמי. הדירה העליונה בבעלותה של נעמי דותן, תובעת מס' 1, אשר קיבלה אותה מאביה שבנה לפני 44 שנים. בדירה זאת גר בנה של התובעת 1, דניאל דותן, שהוא התובע מס' 2.

הדירה השניה, שהיא קומת קרקע נמצאת בבעלותו של אהרון רובנשטיין, שהוא הנתבע מס' 3 ואביו של שמעון רובינשטיין, הנתבע מס' 1, הגר בדירה עם אשתו - אורנה רובנשטיין, הנתבעת מס' 2 וילדיהם.

המבנה הקדמי מוקף, בנוסף לחצר בין שני המבנים, הנמצאת בצד הצפוני של המבנה, ברכוש משותף, גם משלושת צדדיו האחרים: מזרח, מערב ודרום.

הכניסה לשתי הדירות במבנה הקדמי היתה דרך שביל מהצד המערבי המגיע לדלתות הכניסה של שתי הדירות הנמצאות בצד הצפוני, דהיינו בכוון החצר בין שני המבנים.

כשהנתבעים 1 ו-2 הגיעו לגור בדירה, החליטו בהסכמת נתבע 3 לבצע שיפוצים בדירה. בין השיפוצים, בנוסף להריסת קירות פנימיים והקמת אחרים, שהכל נחשב לשינויים בפנים הדירה ולא צריכים היתר של הועדה לתכנון ובניה, היתה סגירה של הכניסה מצד צפוני ובמקומה פתיחת כניסה מהצד המזרחי של הדירה ע"י הגדלת הפתח של החלון והפיכתו לדלת כניסה.

כדי להגיע לכניסה זו, הנתבעים (ולהלן כל פעם שנאמר הנתבעים, הכוונה לנתבעים 1 ו-2) הכשירו השטח המשותף בצד המזרחי והקימו שביל גישה מצד המזרחי עד לדלת הכניסה לדירתם.

התובע מס' 2, דניאל דותן, נהג להחנות את האופנוע שלו בצד המזרחי ע"י הרחוב ולבקשת הנתבעים הסכים להחנות את האופנוע בחניה שהוכשרה ע"י הנתבעים בצד המערבי.

בין המבנה הקדמי לבין הרחוב סמולינסקין, שטח של הרכוש המשותף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח