חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 305/95 - מופיד יונס אברהים סמודי נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 305/95 - מופיד יונס אברהים סמודי נ' מדינת ישראל שלום חיפה

ת"א (חיפה) 305/95

מופיד יונס אברהים סמודי

נ ג ד

מדינת ישראל


בית משפט השלום חיפה

[15.08.2005]


כב' השופט א. אליקים


בשם התובע - עו"ד ג'ברין רפיק

פסק דין

 

מבוא

1.    ביום 30.3.88- יום המכונה "יום האדמה" נפגע התובע בכפרו כפר יאמון בגזרת ג'נין מקליע שחדר לחזהו ולבטנו ופגע בין השאר פגיעה קשה בטחול ובריאה. התובע יליד 1965 אשר היה כבן 23 במועד הארוע ייחס את הירייה לחייל אשר כיוון אליו את נשקו ולכן הגיש תביעתו כנגד מדינת ישראל בדרישה לפיצוי על נזקי הגוף שנגרמו לו.

2.    התובע המתין כמעט 7 שנים עד להגשת תביעתו שהוגשה ביום 5.1.95 ושיהוי זה היה רק תחילתו של מסע ארוך (ארוך מדי) שנסתיים רק בימים אלו עם הגשת סיכומי הנתבעת.

3.    הנתבעת כפרה בחבות ובנזקים הנטענים ולמעשה בכתב הגנתה טענה טענות כלליות בשל השיהוי הרב בהגשת התביעה והעדר תלונה מפי התובע בסמוך לאירועים.

4.    מאחר והצדדים היו חלוקים גם בשאלת הנזק, מונו ע"י בית המשפט שני מומחים: דר' גרשון וולפין מומחה לכירורגיה אורטופדית ופרופ' יוחנן נשיץ מומחה למחלות פנימיות.

5.    דר' וולפין הגיע למסקנה כי לתובע לא נותרה נכות אנטומית אורטופדית, אלא רק צלקת שגרמה לנכות קוסמטית בשיעור של 5%. פרופ' נשיץ הגיע למסקנה כי לתובע 4 פגיעות: שיתוק הסרעפת השמאלית, כריתה חלקית של הריאה, כריתת הטחול וצלקות. בגין כל אחד מ-4 המרכיבים העריך פרופ' נשיץ את נכותו של התובע ב-10%. משמעות הדבר כי הנכות הפנימית הרפואית המשוקללת עומדת על 34.39% וביחד עם הנכות שקבע דר' וולפין, הנכות הרפואית המשוקללת היא 37.67%. בישיבה המקדמית מיום 7.4.03 הודיעו הצדדים כי אינם חולקים על שיעור הנכות הרפואית כפי שהיא נקבעה ע"י המומחים.

6.    משלא הגיעו הצדדים להסכמה בדבר דרך סיומו של התיק העידו מטעם התובע בנוסף לתובע עצמו, אשתו הגב' רחמה יוסף אברהים סמודי ושני תושבי הכפר אחמד חאלד אחמד נוהדה ורפיק עלי טהאר אבו סיפין. מטעם הנתבעת הובאו להעיד מפקד הפלוגה וסגנו אשר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח