חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 35480-08-15 - ליאור דץ נ' אלי ניסן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 35480-08-15 - ליאור דץ נ' אלי ניסן

ת"א (חיפה) 35480-08-15

ליאור דץ

נ ג ד

אלי ניסן

בית משפט השלום בחיפה

[25.08.2019]

כבוד השופט אהרון שדה

פסק דין

 

לפני תביעה כספית שהוגשה במקור לתשלום סך 800,000 ₪, לימים תוקנה התביעה והועמדה על סך 100,000 ₪.

התובע, אדריכל במקצועו, טוען כי בשנת 2006 התקשר יחד עם הנתבע בשני הסכמים מול אדם בשם קלמן וינוגרד שהיה בעלים של מקרקעין ברחוב פנחס מרגולין 45 בחיפה (להלן:"הנכס").

מדובר בהסכם שכירות ביחס לנכס ובהסכם למתן שירותי תכנון והשבחת מקרקעין, שניהם נחתמו ביום 5.10.06 (ויקראו לפי העניין "ההסכם/מים משנת 2006") . בנכס ניהלו התובע והנתבע משרד אדריכלים במשותף עד שנפרדו דרכיהם זאת לאחר שביום 20.5.09 נחתם ביניהם הסכם פירוד כאשר בין תנאיו התחייב התובע לפנות את הנכס והנתבע שקיבל זכויות לפי הסכם השכירות התחייב לשלם לו החזר חלקי של השקעותיו בנכס בעוד שביחס להסכם שירותי התכנון, התובע קיבל את כל זכויות וחובות הנתבע. התובע מציין כי בעוד הוא נטל עליו סיכונים, הנתבע זכה בזכויות "בטוחות" כמו הסכם השכירות.

התובע טוען כי מי שפנה אליו בתחילה בנושא הוא הנתבע אשר הכיר לו את עו"ד הראל הכהן שייצג אז את וינוגרד והכל על מנת שהתובע כמומחה בתחום, ימצא פתרון של גישה למקרקעין, בעיה שבגינה התקשה וינוגרד למכור את הקרקע עליה הוקם הנכס זאת בשל דרישות תו"ב.

התובע הסכים, סבר כי ישנו פתרון לבעיה התכנונית הכוללת תגבור זכויות בניה וביקש כי שכרו ייגזר מתוך שווי הזכויות המתוגברות ובהענקת זכות ראשונים להבאת רוכשים.

התובע טוען כי מה שהניע אותו להתקשר בהסכם התכנון ומה שהיווה בסיס לידיעתו בעת חתימת הסכם הפירוד הייתה ההנחה כי ההסכמים יאפשרו לו לרכוש את הנכס מידי מר וינוגרד כנגד תמורה של חצי מיליון דולר ואם היה יודע שלצד אחר יש זכויות בנכס, לא היה מתקשר בהסכמים.

רק לאחר החתימה על הסכם הפירוד התברר לתובע שצד ג'-חברת גבי בן גלים טוענת לזכויות בנכס שנרכשו לטענת האחרונה עוד בשנת 2002 כאשר מי ששימש בשעתו כאדריכל וייצג את בן גלים מול הרשויות היה הנתבע.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח