חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 3679/07 - מנסור מופיד נ' כלל חברה לביטוח בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 3679/07 - מנסור מופיד נ' כלל חברה לביטוח בע"מ

ת"א (חיפה) 3679/07

מנסור מופיד

ע"י ב"כ עו"ד גפן קרנית

נ ג ד

כלל חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד בונשטיין עדנה

בית משפט השלום חיפה

[01.05.2008]

כב' השופטת עדי חן-ברק

פסק דין

 

ב"כ הצדדים הסמיכו את ביהמ"ש ליתן פסק דיןעל דרך הפשרה לפי סעיף 4ג' לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לאחר שטענו טענותיהם בע"פ.

1. התובע, יליד 1950, נפגע בתאונת דרכים ביום 8.7.03.

2. אין מחלוקת בנושא החבות ונותר לדון בנזק בלבד.

3. יום לאחר התאונה פנה לחדר מיון בבית חולים רמב"ם, שם התלונן על כאבים בראש, צואר ויד ימין. כל הבדיקות שנערכו לו היו תקינות פרט לרגישות שנמצאה בצואר ובשורש כף יד ימין. התובע שוחרר בתום הבדיקות עם המלצה ל-3 ימי מנוחה, קומפרסים חמים לצואר, קומפרסים קרים לאמה, ומעקב אורטופד בקופת חולים.

4. בהמשך פנה לרופא משפחה בקופת חולים והתלונן על כאבי זרוע ימין, כף יד ימין ועמוד שדרה צוארי, ואושרה לו תקופת אי כושר עד ליום 27/7/03 (דהינו כ-3 שבועות). נטען כי התובע נעדר מעבודתו למשך כחודש וחצי. בדיקת הדמיה (MRI) של ע"ש צוארי, שנערכה לו ביום 16.3.05, הראתה בקע דיסק אחורי בחוליות C4-5 וכן שינויים ניוונים ובלט דיסק קל בחוליות C6-7.

5. מונה מומחה רפואי בתחום האורטופדי, ד"ר נורמן, אשר קבע בחוות דעתו כי לא נותרה לתובע כל נכות כתוצאה מהתאונה נשוא תביעה זו וכי:

"אירוע תאונת הדרכים היה אירוע מינימליסטי, כאבי הצואר היו קיימים שנים רבות טרם תאונת הדרכים הנדונה, תלונותיו על כאבי צוואר וחולשה ביד ימין נבדקו כבר בשנת 1989 באשפוזו במחלקה הנוירוכירורגית".

כאמור, מחוות הדעת הוברר כי בשנת 1989 נפגע התובע באופן חמור בצווארו, כתוצאה מנפילה מגובה של 2 מ', וכבר בבדיקות C.Tמשנת 1995, הודגמו ממצאים דומים לאלו שנצפו בשנת 2005 (ראה פירוט בעמ' 5 לחוות דעת המומחה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח