חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 38839-11-19 - פלוני נ' מדינת ישראל - משרד הבריאות, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 38839-11-19 - פלוני נ' מדינת ישראל - משרד הבריאות

ת"א (חיפה) 38839-11-19

פלוני

נ ג ד

מדינת ישראל - משרד הבריאות

בית המשפט המחוזי בחיפה

[09.05.2021]

לפני יצחק כהן השופט

החלטה

 

א. ההליך

1. נוכח טענות הנתבעת בכתב הגנתה, כי תביעת התובע התיישנה, העמדתי לדיון תחילה את טענת ההתיישנות.

ב. כתב התביעה

2. בכתב התביעה שהוגש מטעם התובע, עותר התובע לכך שהנתבעת תחויב לפצותו עבור נזקי גוף שנגרמו לו בעקבות טיפול רפואי, שלטענתו היה טיפול רפואי רשלני, אותו קיבל במרכז הרפואי ע"ש ד"ר שיבא בתל השומר, בתאריך 20.4.2012.

3. על פי הנטען בכתב התביעה, התובע, יליד שנת 1987, נפגע בתאריך 8.4.2012 מהתפוצצות חזיז, ונגרם לו שבר מרוסק בעצם ירך רגל שמאל. התובע הובהל למרכז הרפואי לגליל המערבי בנהריה, שם נעשתה הטריה של הפצע והותקן לתובע קיבוע חיצוני על רגלו. לטענת התובע, לאחר יומיים הוא הועבר לבית החולים שיבא, שם החליטו הרופאים לנתחו ולהחליף את הקיבוע החיצוני בקיבוע פנימי, דהיינו, קיבוע עם פלטה וברגים. הניתוח בוצע בתאריך 20.4.2012, ולטענת התובע, כתוצאה מהקיבוע הפנימי, התפתח זיהום ברקמות הפצועות ולהגבלת תנועת מפרק הירך. בחלוף 9 חודשים, ומכיוון שלא חל שיפור במצבו של התובע, ולטענתו מצבו אף החמיר, הופנה התובע למרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. במרכז הרפואי רמב"ם נותח התובע פעם נוספת, ובמהלך הניתוח הוסר הקיבוע הפנימי והותקן לתובע קיבוע חיצוני, לרבות מערכת מתיחה להארכת העצם, וזאת כדי להשלים את החוסר בעצם באזור הפגוע.

4. לטענת התובע, החלפת הקיבוע החיצוני בקיבוע פנימי, שבוצעה במרכז הרפואי שיבא בתאריך 20.4.2012, גרמה לזיהום ולנזק לצמיתות. התובע מוסיף וטוען, כי ההחלטה להחליף את הקיבוע החיצוני שהותקן במרכז הרפואי בנהריה לקיבוע פנימי, הייתה החלטה רשלנית, ומכאן תביעתו. את תביעתו תמך התובע תחילה בחוות דעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח