חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 44902-05-16 - פלוני נ' ביטוח ישיר בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 44902-05-16 - פלוני נ' ביטוח ישיר בע"מ ואח'

ת"א (חיפה) 44902-05-16

פלוני

נ ג ד

1. ביטוח ישיר בע"מ

2. אליהו חברה לביטוח בע''מ

בית משפט השלום בחיפה

[01.09.2017]

כבוד השופט יואב פרידמן

פסק דין

 

1. עיינתי בבקשה למתן אורכה נוספת. לו שוכנעתי שהיה טעם באותה אורכה - יכול והייתי נענה לבקשה. לא שוכנעתי כך, בפרט בשים לב שניתנו לתובעת ארכות מממשיות - שלא הועילו, ותביעה הקודמת (שתביעה זו הנה גלגולה) נמחקה לאחר 10 שנים בשל חוסר מעש וסחבת נמשכת מצדה.

2. נראה כי התובעת "נעולה" במעין קונספציה ביחס למומחה שמונה, הגורמת לה להתעלם מהנחיות שיפוטיות ברורות ולחזור ולהציף בקשה לפסילתו תוך חזרה על נימוקים שכבר הציפה בבקשה שנדחתה. לא מדובר על "תוכנית כבקשתך" , ואין לתובעת זכות וטו על זהות המומחה. זכותה לבקש המרת זהותו כפי שעשתה, אך מרגע שנדחתה הבקשה לפסילת המומחה היה על התובעת לשלוח החומר למומחה, לקבוע מועד לבדיקה ולהתייצב לבדיקה. התובעת טוענת שאינה מעוניינת למשוך זמן, אך מאידך אינה פועלת על פי הנחיות שיפוטיות ברורות שנועדו לקדם הטיפול בתביעתה שלה.

3. לשם פניה למומחה עם חומר והתייצבות לבדיקה , אין צורך בייצוג וניתן לתובעת פרק זמן ממשי לצורך ענין זה - דווקא בשים לב לכך שאינה מיוצגת.

יחד עם זאת ניתנה התראה למחיקה מחוסר מעש, אם לא תפעל התובעת כפי הנחיות ביהמ"ש. לא ניתן לקדם התיק בלא בדיקה אצל המומחה שמונה.

4. גם במה שקשור לייצוג - התובעת מבקשת ארכה גם לשם נטילת ייצוג. כבר ניתנה ארכה לצורך זה בהחלטת עבר (ראה להלן). היא לא הועילה.

מכל מקום, לשם קידום התיק בשלב זה אין צורך בייצוג (אף כי אני מסכים בהחלט שרצוי היה שהתובעת תיטול ייצוג) , אלא משלוח החומר למומחה, קביעת תור לבדיקה והתייצבות לבדיקה.

זאת ועוד - אין מקום להמתין שנים עד שהתובעת תאתר עו"ד שיהא מקובל עליה ויסכים לייצגה, כאשר בבקשתה הנוכחית היא מודיעה שכבר פנתה ללמעלה מ 40 עורכי דין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח