חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 49706-10-19 - סאלי עמר אדרי נ' אחים בוסקילה בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 49706-10-19 - סאלי עמר אדרי נ' אחים בוסקילה בע"מ

ת"א (חיפה) 49706-10-19

סאלי עמר אדרי

נ ג ד

אחים בוסקילה בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

[23.03.2020]

כבוד השופטת מירב קלמפנר נבון

החלטה

 

לפניי בקשה להעברת הדיון לבית המשפט בקרית גת, מחמת תניית שיפוט ייחודית.

1. לטענת הנתבעת, ס. 20 להסכם המכר קובע תניית שיפוט אשר לפיה הסמכות הייחודית תהיה לבית משפט השלום בקריית גת ולמחוזי באר שבע, ועל כן, מתבקש בית המשפט להורות על העברת התביעה אל בית המשפט המוסמך תוך חיוב התובעת בהוצאות.

2. לטענת התובעת, הנתבעת מטעה את בית המשפט משום שבס. 20 להסכם המכר נקבע במפורש כי המחלוקת שבהסכם הבוררות, מוחרגות מאותה סמכות שיפוט ייחודית. מחלוקות אלו, כוללות תביעה לליקוים בדירה, ומכיוון שהתביעה שהוגשה עניינה בליקויי בניה בנכס, הרי שתניית השיפוטית הייחודית לא חלה. לטענתה, אומנם הצדדים החליטו לא להעביר את הסכסוך לבוררות, אך אין בכך כדי להעלות או להוריד מהאמור לעיל.

3. עוד לטענת התובעת, גם אם לא הייתה מתקיימת ההחרגה המצוינת בתניית השיפוט, הרי שגם כך היא לא הייתה אמורה לחול בהיותה תנייה מקפחת בחוזה אחיד, המקשה על התובע בניהול המשפט וגורמת לאי נוחות, ובהיעדר תנייה מאזנת או נסיבות מאזנות לעניין הקיפוח.

4. בתשובת הנתבעת, טוענת הנתבעת כי התובעת מעניקה פרשנות שגויה ומטעה לפיה הוחרגו העניינים שבשטר הבוררות, תוך שהיא מצטטת משטר הבוררות, אולם החרגה זו נובעת מכך שלגבי נושאים אלו, אמור היה להתקיים הליך בוררות. לטענתה, מכיוון שהוראות הבוררות ושטר הבוררות בוטלו, הרי שלא ניתן להוציא דברים מהקשרם מתוך שטר שבוטל לבקשת התובעת. לטענתה, עצם ביטול ההוראות המתייחסות לבוררות, 'מוריד' מס. 20 את ההערה המתייחסת לשטר הבוררות. ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח