חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 52143-10-18 - ויצמן קצב נ' לאה חן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 52143-10-18 - ויצמן קצב נ' לאה חן

ת"א (חיפה) 52143-10-18

ויצמן קצב

יהודית קצב

נ ג ד

לאה חן

רשות מקרקעי ישראל

בית המשפט המחוזי בחיפה

[10.12.2020]

לפני רבקה איזנברג כבוד השופטת

פסק דין

 

1. התובעים והנתבעת 1 הינם בעלי זכויות חכירה בגוש 10686 חלקה 74 אשר נרשמו בפנקס בתים משותפים בשנת 2013. התובעים הינם בעלי זכויות החכירה בחלקה 74/2,הנתבעת 1 (להלן: "הנתבעת") הינה בעלת זכויות החכירה בחלקה 74/1. הנתבעת 2 (להלן: "רמ"י"),הינה הבעלים הרשום של המקרקעין. התובעים רכשו את זכויותיהם מהבעלים הקודמים של הזכויות -גב' בתיה בן אברהם ואילו הנתבעת רכשה את זכויותיה מהבעלים הקודמים של הזכויות-מר דוד דניאלי. בעת שהצדדים רכשו את זכויותיהם, רכש כל אחד מהם מחצית בלתי מסוימת מהמגרש . לטענת התובעים, תשריט החלוקה אשר על פיו נרשמו הזכויות בפנקס המקרקעין, אינו משקף את זכויות הצדדים כפי שהסכימו עליהם בהסכם עליו חתמו ב 2.7.06 ואשר אליו צורף תשריט חלוקה מאותו מועד שנערך ע"י המהנדס טאנוס (להלן: "ההסכם" ו "התשריט" בהתאמה).

לפיכך עתרו התובעים כי יינתן סעד הצהרתי לפיו הינם זכאים לתיקון צו הבית המשותף, מסמכי רישום הבית המשותף לרבות התשריט והתקנון וכן הרישום בפנקס הבתים המשותפים ,הכל ע"פ תשריט לתיקון שצירפו לתביעה (להלן:"תשריט התיקון"). בהתאם, עתרו התובעים גם לצווי עשה שיאפשרו את התיקון המבוקש וכן להצהיר כי התיקון אינו מצריך המצאת אישורי מיסים וכי על הנתבעת לשאת בכל עלויות התיקון. בנוסף עתרו התובעים לאסור על הנתבעת למנוע מהם מעבר או גישה בשטח השייך להם ע"פ תשריט התיקון ולהורות לנתבעת לסלק על חשבונה כל מיטלטלין שלה המצויים בשטח השייך להם ע"פ תשריט התיקון,לבטל ההתקשרות בין הצדדים ביחס לשטח שבין הצדדים בהתאם לזיכרון הדברים שנכרת ביניהם ביום 14.5.08.

2. הנתבעת טענה כי התביעה נובעת מרצונם של התובעים להרחיב את שטחם על חשבון שטחה וזאת לאחר שבנו באופן בלתי חוקי 3 יחידות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח