חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 53239-02-16 - טיולי מירא בע"מ נ' דורון זר, עו"ד - כונס נכסים ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 53239-02-16 - טיולי מירא בע"מ נ' דורון זר, עו"ד - כונס נכסים ואח'

ת"א (חיפה) 53239-02-16

טיולי מירא בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ח. פייסל

נ ג ד

1. דורון זר, עו"ד - כונס נכסים

ע"י ב"כ עו"ד י. גיל ו/או י. שמיר ואח'

2. בנק לאומי לישראל בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ד. זר ואח'

בית המשפט המחוזי בחיפה

[01.02.2020]

כבוד השופט סארי ג'יוסי

פסק דין

 

1. חברת טיולי מירא בע"מ רכשה נכס בהליך כינוס נכסים מעו"ד דורון זר בכובעו ככונס נכסים, אשר מונה לתפקיד על ידי ראש ההוצאה לפועל, וזאת לבקשת הזוכה בתיק ההוצאה לפועל - בנק לאומי לישראל בע"מ. במועד המכירה טרם השלים החייב - בעל הזכויות בנכס, מר עלי מוחמד כנאני, את רישום בעלותו במרשם המקרקעין ולטובתו הייתה רשומה הערת אזהרה בלבד. לאחר החתימה על הסכם המכר, ובמשך למעלה משש שנים, לא נרשמו הזכויות במרשם על שם החייב, וכפועל יוצא מכך, גם לא על שם החברה-הקונה. כעת, ולאחר שהחברה-הקונה שלחה הודעת ביטול, היא מבקשת כי בית המשפט יצהיר שביטול ההסכם נעשה כדין, זאת בשל היעדר הרישום ובשל פגמים נוספים.

2. השאלות העיקריות העומדות לפנינו הן שתיים: ראשית, האם השתכללו עילות לביטול ההסכם, בין בשל פגם בכריתתו ובין בשל הפרה בעת קיומו. שנית, האם הביטול נעשה כדין, היינו, האם דרך הביטול נעשתה כפי הנדרש על פי החוק.

 

רקע:

3. התובעת, חברת טיולי מירא בע"מ (להלן: טיולי מירא או החברה או הקונה) היא חברה למתן שירותי הסעות אשר משרדה ממוקם ביישוב טמרה. החברה התקשרה בהסכם מכר לרכישת זכויות במקרקעין (900/29393 חלקים במושע מחלקה 100 בגוש 18566 בטמרה) שעליהם בנוי מבנה מלאכה ואחסנה (להלן: הנכס) עם הנתבע 1, עו"ד דורון זר (להלן: עו"ד זר או הכונס או המוכר), ככונס נכסים במסגרת תיק הוצאה לפועל שמספרו 02-20218-01-8 (להלן: תיק הוצל"פ). יובהר כי במועד ההתקשרות הייתה רשומה הבעלות על חלקה 100, בגוש 18566 על שם מספר בעלים ללא שהיה הסכם שיתוף במקרקעין ביניהם, או הסכם חלוקת החלקה למגרשים (ראו דו"ח שמאות שצורף להסכם המכר בנספח 1 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח