חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 57741-04-18 - קוקרמן ושות' בית השקעות בע"מ נ' ד"ר שי מרצקי ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 57741-04-18 - קוקרמן ושות' בית השקעות בע"מ נ' ד"ר שי מרצקי ואח'

ת"א (חיפה) 57741-04-18

קוקרמן ושות' בית השקעות בע"מ

נ ג ד

1. ד"ר שי מרצקי

2. ד"ר עופר מרקמן

3. בונוס ביו גרופ בע"מ

4. בונוס תרפואטיקה בע"מ

5. Thalia Bioventures

ע"י ב"כ עו"ד גיל חגי

בית המשפט המחוזי בחיפה

[15.09.2020]

כבוד השופט ד"ר מנחם רניאל

פסק דין

 

רקע:

1. לטענת התובעת, על פי הסכם מיום 6.5.09 פנו הנתבעים 1,2,4,5 לתובעת על מנת שתסייע להם במתן ייעוץ בקשר לגיוס כספים לפעילות חברות הפורטפוליו של הנתבעת 5 (להלן: "תאליה"), שהיא לדבריהם שותפות המשקיעה במיזמים בתחום הביוטכנולוגיה ובמיוחד כאלה שפוצלו מחברות קודמות. התובעת הסכימה לסייע במתן ייעוץ בקשר לגיוס כספים כאמור. במהלך העבודה המשותפת העלתה התובעת רעיונות שונים לצרכי המימון של חברות הפורטפוליו של תאליה, ובתוך כך העלתה את הרעיון של מיזוג תאליה או חברות הפורטפוליו לתוך שלד בורסאי, על מנת לאפשר גישה לשוק ההון ולגיוס כספים מהציבור. בהסכם זה נקבע כי בתום 6 חודשים יפוג תוקפו של ההסכם, אלא אם הצדדים יסכימו בכתב לחדשו 10 ימים לפני תום תוקפו. כמו כן נקבע שאם תאליה תבצע עיסקה עם אחד השותפים המוצעים על ידי התובעת, בתוך 9 חודשים אחרי תום תוקפו של ההסכם, תאליה תשלם לתובעת 5% מהכסף המזומן שיושקע.

2. ביום 5.5.10 נחתם הסכם נוסף לעניין מיזוג עם שלד בורסאי, ובו נקבע כי שכר הטרחה של התובעת יעמוד על 5% ממניות החברה הממוזגת, לדברי התובעת בנוסף לשכר הטרחה והעמלות עבור גיוס כספים בהתאם להסכם מיום 6.5.09.

3. לטענת התובעת, נתבעים אלה תיארו בפני התובעת את הנתבעת 5 כמאגדת 4 חברות פורטפוליו: BonUs Therapeuticsבע"מ היא הנתבעת 4, BioAesthetics Innovationבע"מ, NVioreבע"מ,Enki Biotechבע"מ. בהתאם למצגיהם, כל פעילותה העסקית של תאליה לרבות הבעלות בנכסי הקניין הרוחני שלה מצויה בחברות הפורטפוליו, שהראשית והעיקרית שבהן היא נתבעת 4.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח