חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 58413-09-19 - משה נפיודוב נ' חברת פלאפון בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 58413-09-19 - משה נפיודוב נ' חברת פלאפון בע"מ

ת"א (חיפה) 58413-09-19

משה נפיודוב

נ ג ד

חברת פלאפון בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

[10.10.2019]

כב' הרשמת הבכירה, מיכל פרבר

החלטה

 

1. בפניי בקשת התובע למתן פטור מתשלום אגרה אשר הוגשה במסגרת תביעה כספית שהגיש כנגד הנתבעת על סך של 500,000 ₪, בגין נזקיו הנטענים תוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא כנגדו לבקשת הנתבעת.

2. תקנה 14 (ג)לתקנות בתי המשפט (אגרות), תשס"ז-2007 (להלן: "תקנות האגרות") קובעת כי על המבקש פטור מתשלום אגרה לעמוד בשני תנאים מצטברים: הראשון, על המבקש להראות כי אין ביכולתו לשלם את האגרה והשני, עליו להראות שההליך מגלה עילה.

3. אשר ליכולתו של התובע לשאת בתשלום האגרה, התובע צירף לבקשתו אישור על זכאות לגמלת הבטחת הכנסה ויש בכך כדי להוות ראיה לכאורה לחוסר יכולתו של התובע לשאת בתשלום אגרה בהתאם לתקנה 14 (ה) לתקנות האגרות.

4. באשר לתנאי השני, בחינת עילת התביעה, במסגרת תנאי זה בית המשפט בוחן האם עילת התביעה אינה קלושה. ההלכה היא, שכאשר בית המשפט נדרש לבחון קיומה של עילת תביעה בהקשר של בקשה לפטור מאגרה, עליו לנקוט גישה מקלה, ואין להקפיד יתר על המידה באשר לבחינת סיכוייו של תובע לזכות בתביעה.

בענייננו, תביעת התובע כנגד הנתבעת הוגשה בגין צו עיכוב יציאה מהארץ אשר הוצא לבקשת הנתבעת, בעקבותיו נמנעה מהתובע יציאה לבולגריה ביום 17.8.19 לצורך טיפול רפואי. במסגרת התביעה שבפניי טוען התובע כי החתימה על הוראה לחיוב חשבון אשר ניתנה לנתבעת אינה חתימתו וכי הוגשה בגין כך תלונה במשטרה. לטענת התובע, הנתבעת גרמה לפגיעה בזכויותיו ובכבודו, שללה ממנו את חופש התנועה וגרמה לו נזק כלכלי ועגמת נפש.

5. העובדות העיקריות המהוות את עילת התובענה (אשר על התובע לפרט בכתב התביעה בהתאם להוראות תקנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח