חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 69607-07-19 - אוקסודוס פרימיום 2015 בע"מ ואח' נ' וחיד המאם ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 69607-07-19 - אוקסודוס פרימיום 2015 בע"מ ואח' נ' וחיד המאם ואח'

ת"א (חיפה) 69607-07-19

1. אוקסודוס פרימיום 2015 בע"מ

2. רים נדל"ן 2015 בע"מ

נ ג ד

1. וחיד המאם

2. יוסף ופיק

3. ויסאם יוסף

4. יוסף וחיד המאם

5. סלים אנסטלציה בע"מ

6. מנואיר המאם

7. המאם אימאן

בית המשפט המחוזי בחיפה

[11.11.2019]

כבוד השופטת רבקה איזנברג

החלטה

 

1. לפניי בקשה לפטור מאגרה בגין תובענה כספית ע"ס 3,000,000 ₪ שהגישו התובעות כנגד הנתבעים. ע"פ הנטען בתביעה, הנתבעים הונו את התובעות, לא קיימו התחייבויותיהם לביצוע עבודות ולמרות שעיכבו עבודות ,איחרו בביצוען ואף ביצעו אותן באיכות ירודה, הוציאו מהתובעות כספים במרמה וביתר ואף גרמו לתובעות נזקים כספיים גבוהים, הכל כמפורט בהרחבה בתביעה.

בבקשתן לפטור מאגרה טענו התובעות כי לאחרונה ובגין עיכוב בתשלומים מדיירים בפרויקטים של בניה שמבצעות התובעות, מונה נאמן לצורך השלמת ביצוע אותם פרויקטים והומחו לטובתו כל כספי הפרויקטים אשר הינם ההכנסות היחידות של התובעות. לטענת התובעות חשבונותיהן וחשבון בעליהן הוגבלו בבנק ואף כי יכלו להרוויח רווחים נאים מאותם פרויקטים, בשלב זה אין ברשותם כספים. התובעות הפנו לכך שגם במסגרת אותה תביעה בה מונה הנאמן, ביקשו התובעות פטור מתשלום אגרת הודעת צד ג' והשופט שם אישר דחיית תשלום האגרה. בעניין זה הפנו התובעות לתקנה 14(ד) לתקנות בתי המשפט (אגרות) וטענו כי די בכך להביא לקבלת הבקשה. התובעות הפנו לכך שגם בעליהן נקלע לקשיים ומ8/18 כמעט ולא קיבל משכורות ומאידך הזרים למבקשות מאות אלפי ₪ ואף חשבונו הפרטי התרוקן והוגבל. התובעות הוסיפו כי לבעלים אין קרובי משפחה בעלי יכולת לסייע לו וגם אביו עובד אצל הנתבעות ומזה מס' חודשים אינו מקבל משכורת. התובעות טענו כי היו צריכות לקבל כ 3 מיליון ₪ מהפרויקטים, אך כספים אלו לא הועברו במלואם וגם הכספים ששולמו לא הגיעו אליהן שכן חלקם מעוכב אצל הנאמן וחלקם הושקע בפרויקטים. התובעות טענו כי אינן ממנות את שכ"ט בא כוחן ובכוונתן לפנות לנאמן על מנת שהמימון ייעשה מקופת הנאמן.

2. המדינה הותירה את ההחלטה לשיקול דעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח