חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 8400-05-16 - א' ל' נ' מרכז רפואי כרמל ע"ש לידי דיוויס, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 8400-05-16 - א' ל' נ' מרכז רפואי כרמל ע"ש לידי דיוויס

ת"א (חיפה) 8400-05-16

א' ל'

ע"י ב"כ עו"ד מ' בן שמואל ואח'

נ ג ד

מרכז רפואי כרמל ע"ש לידי דיוויס

(שירותי בריאות כללית)

ע"י ב"כ עו"ד ח' דבאח ואח'

בית משפט השלום בחיפה

[25.08.2019]

בפני אייל דורון כבוד השופט

פסק דין

 

בהחלטה מיום 4.7.19 בעניין בקשה חוזרת מטעם תובעת למחיקת כתב ההגנה (בקשה מס' 27 בתיק), ציינתי כי הצדק עם ב"כ התובעת, וכי התנהלות הנתבעת ו/או באי כוחה בתיק זה היא חריגה על פי כל קנה מידה. למרות זאת, לא נעתרתי אותה עת לבקשה למחיקת כתב ההגנה, אלא הסתפקתי בדחיית מועד הדיון - בלית ברירה לאור התנהלות הנתבעת - תוך חיוב הנתבעת בהוצאות לטובת התובעת ובהוצאות לטובת אוצר המדינה, וקבעתי כי על הנתבעת לשלם לאלתר למומחה בית המשפט ולהגיש אסמכתא על כך עד ליום 25.7.19. נקבע כי ככל שהנתבעת לא תעשה כן תתקבל הבקשה החוזרת למחיקת כתב ההגנה.

עיינתי בתיק בסמוך לאחר תאריך 25.7.19, ומספר פעמים גם לאחר מכן. אפס, כי הנתבעת לא הגישה אסמכתא, ולא מצאה לנכון להגיש ולו גם בקשת ארכה מנומקת, או בקשה/הודעה אחרת כלשהי. בחלוף 30 יום מן המועד שנקצב לנתבעת למלא אחר ההנחיה, ומשלא טרחה לנקוט בפעולה כלשהי, ומשהוגשה בינתיים בקשה נוספת מצד התובעת למחיקת כתב ההגנה, באה העת לקבל את הבקשה.

אין צריך לומר כי מחיקת כתב הגנה היא צעד חריג אשר אמור להינקט במשורה ובמקרים חריגים בלבד [ע"א 2271/90 ג'מבו חברה לבנין ומסחר (קרני שומרון) בע"מ נ' מרדכי, פ"ד מו(3) 793 (1992)]. עם זאת, כפי שנקבע בפסיקה [לדוגמא, בעניין ג'מבו הנ"ל, בעמ' 800], משמצא בית המשפט, במועד מסוים, כי אין זה ראוי להאריך עוד, ולשוב ולהאריך, את המועד לקיום החלטותיו "מחובתו להורות על מחיקת ההגנה".

התנהלות הנתבעת בענייננו עולה כדי אחד מאותם מקרים חריגים שהוכרו בפסיקה כמצדיקים, ואף מחייבים, מחיקת כתב ההגנה. התנהגותה של הנתבעת מלמדת על כך שהיא עושה ככל יכולתה כדי למשוך את ההליכים ועל זלזול בבית המשפט ובעיקר בצד שכנגד [השוו: עניין ג'מבו הנ"ל, בעמ' 801].

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח