חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 1090-09 - טל מאור נ' שומרה חב' לביטוח בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 1090-09 - טל מאור נ' שומרה חב' לביטוח בע"מ

ת"א (ירושלים) 1090-09

טל מאור

ע"י ב"כ עו"ד אהרן בארי

נ ג ד

שומרה חב' לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד זיו מנדלוביץ

בית משפט השלום בירושלים

[12.09.2012]

כב' השופטת מיכל שרביט

פסק דין

 

1. התובע, יליד 12.4.90, נפגע בתאונת דרכים ביום 11.6.08, בהיותו כבן 18, כאשר רכב בו נהג התהפך אל תהום שלצד הכביש. הנתבעת אינה חולקת על חבותה לפצות את התובע בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה, בהתאם להוראות חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן: חוק הפיצויים). המחלוקת בין הצדדים נוגעת אך לשיעור הפיצוי לו זכאי התובע.

הנכות הרפואית

2. לשם בדיקת התובע מונו שני מומחים מטעם בית המשפט, ד"ר עפר אלישוב, מומחה בתחום האורטופדיה, וד"ר רמונה דורסט, מומחית בתחום הפסיכיאטריה. הצדדים ויתרו על חקירת שני המומחים.

חוות הדעת בתחום האורטופדיה

3. בבדיקתו הגופנית של התובע מצא ד"ר אלישוב כי לתובע נותרו צלקות מכערות במידה מינימלית ביד ימין; צלקת בעפעף ימין ללא כיעור וללא עיוות; ירידת תחושה בפזור רדיאלי מימין, ללא הפרעה בתפקוד יד ימין מעבר לנ"ל. בפרק הסיכום נכתב, כי שבר הרדיוס ביד ימין התרפא היטב, עם הפרעה מינימלית עקב צלקות ומחושים, וכן הפרעת תחושה בשטח קטן ללא משמעות קלינית. אין הפרעות מוטוריות עקב השבר, והמומחה אינו צופה החמרה עתידית לעניין זה. נכותו הצמיתה של התובע נקבעה על-ידי המומחה בשיעור 4% בגין צלקות, כאשר נכות זו כוללת גם את יתר התלונות על מיחושים ביד ימין, לפי סעיף 75(1) (בין א-ב) לתוספת לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), התשט"ז-1956 (להלן: התוספת לתקנות הביטוח הלאומי); וכן נכות צמיתה בשיעור 1% בגין ירידת תחושה בשטח קטן ללא משמעות קלינית ביד ימין, לפי סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח