חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 12490/01 - אלקובי דן רון נ' הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ ואח', פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 12490/01 - אלקובי דן רון נ' הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ ואח' שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 12490/01

אלקובי דן רון

נ ג ד

1. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ

2. אבנר איגוד לביטוח נפגעי בע"מ רכב


בית משפט השלום ירושלים

[13.04.2003]


כב' השופט ר' כרמל

סגן -נשיא


בשם התובע - עו"ד קין מירון

בשם הנתבעות - עו"ד חברוני יגאל

 

פסק-דין

 

1.    התובע, יליד 1971, הגיש תביעתו בנוגע לתאונת דרכים שאירעה ביום 12.3.01. אין מחלוקת בקשר לחבותן של הנתבעות לפיצוי התובע בגין נזקיו עקב התאונה בהתאם להוראות חוק הפיצויים לפנגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, והמחלוקת היא בשאלת גובה הנזק.

2.    בקשר עם פגיעתו של התובע לתאונה התמנה מומחה בתחום האורטופדי, ד"ר עוזר, אשר המציא חוות דעתו בקשר עם התובע. בפרק הדיון כותב המומחה, בין היתר: "מתלונן על כאבי צוואר בעיקר בעורף מן תחושה מוזרה לאורך גפה שמאלית עליונה וכאב גב תחתון. בבדיקה מצאתי הגבלה קלה מאוד בתנועות הצוואר בהטיה ובסיבוב הצוואר משמאל... נכותו הקבועה... בשל פגיעה קלה בחלק מתנועות הצוואר (שתיים מחמשת התנועות שנבדקו) באופן משוכלל הינה 4%".

3.    התובע, בתצהיר עדותו הראשית, פירט כי הוא סיים את לימודי הכלכלה באוניברסיטה תל-אביב. בשנת 2000 והוא עבר לעבוד בחברת רד בינת שם הועסק כמהנדס, ולדבריו: "סיימתי עבודתי בחברת רד בינת, בסוף חודש אוגוסט 2002 וזאת על רקע מגבלותי הגופניות הנובעות מפציעתי בתאונה הנדונה". כיום לומד התובע באוניברסיטת בר-אילן לקראת תואר שני.

4.    הצדדים הגיעו להסכמה לפיה התובע מוותר על טענתו לפיה הוא הפסיק לעבוד בחברת רד בינת בעקבות התאונה ומגבלותיה, והוסכם כי הצדדים יסכמו בהתאם למסמכים שבתיק.

5.    גובה הנזק :

א.    כאב וסבל - כזכור, נקבעו לתובע 4% נכות צמיתה. בהתחשב באמור בחוות הדעת, ובהתאם לתקנה 2 (ב) לתקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חישוב פיצויים בשל נזק שאינו נזק ממון), תשל"ו-1976, אני פוסק לתובע בגין פריט זה סך של 10,000 ₪ כערכם היום. הסכום ישא ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח