חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 18201/01 - יהודה כהן ואח' נ' עירית ירושלים
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 18201/01 - יהודה כהן ואח' נ' עירית ירושלים שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 18201/01

1. יהודה כהן

2. זקן אריה

נ ג ד

עירית ירושלים


בבית משפט השלום בירושלים

[10.05.2005]


כב' השופטת עירית כהן


בשם התובעים - עו"ד רחל ברלין

בשם הנתבעת - עו"ד מריוס שאליק

פסק דין

 

1.    התובעים, שותפים עסקיים, רכשו ביום 8.10.95 חנות במרכז מסחרי קטן ברחוב יוסף חכמי 30 בירושלים במטרה להפעיל בו מינימרקט.

לטענת התובעים, כאשר הם רכשו את החנות היה רחוב יוסף חכמי סלול ופתוח לכל אורכו לנסיעה. עוד לטענתם, כחודשיים לאחר פתיחת החנות חסמה הנתבעת את הרחוב והפכה את שני חלקיו לשני רחובות ללא מוצא.

לטענת התובעים הפיכת הרחוב לדרך ללא מוצא שללה באופן שרירותי וחד צדדי את הגישה אל החנות, דבר אשר גרם להם להפסדים ובסופו של דבר למכירת החנות בהפסד כספי בתאריך 27.3.01.

בתביעתם דורשים התובעים פיצוי בגין הנזקים שנגרמו להם עקב המחסום שהניחה העירייה ברחוב חכמי.

2.    אין מחלוקת כי מאז 1996 קיימת חסימה ברחוב חכמי המחלקת את הרחוב לשני רחובות. אין גם מחלוקת כי החסימה בוצעה באמצעות מסלעה אשר הונחה לרוחב הכביש (תמונות המסלעה מצורפות לחוות דעתו של אינג' זוליצקי כנספח 4).

המחלוקת בין הצדדים היא האם בהניחה את המסלעה הפרה הנתבעת את הוראת תקנה 151 לתקנות התעבורה תשכ"א, 1961 (להלן: תקנות התעבורה) האוסרת על התקנת אמצעי חסימה לרוחב הדרך ויצרה מטרד במקום, או האם מדובר בהסדר תנועה אותו ביצעה הנתבעת כדין.

בהנחה שמדובר בהסדר תנועה, כי אז חלוקים הצדדים בשאלה האם עמדה הנתבעת בתנאים הקבועים בתקנה 18(ג) לתקנות התעבורה המתירה לרשות תמרור מקומית לקבוע כל הסדר תנועה לאחר קבלת הסכמה של רשות תמרור מרכזית ולאחר התייעצות עם קצין משטרה, כאשר לטענת התובעים לא עמדה הנתבעת בתנאים הקבועים בתקנה זו לא קיימה את ההתייעצות וחובת קבלת ההסכמה, ואילו לטענת הנתבעת רשויות התנועה פעלו כדין כרשות תמרור מקומית.

3.    אתחיל במחלוקת עובדתית הקיימת בין הצדדים בשאלה האם היה רחוב חכמי פתוח לכל אורכו כאשר רכשו התובעים את החנות וכאשר החלו לנהל בה את המינימרקט.

 

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח