חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 21612-03-20 - מעלות התורה נ' יצחק רייכמאן, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 21612-03-20 - מעלות התורה נ' יצחק רייכמאן

ת"א (ירושלים) 21612-03-20

מעלות התורה

ע"י ב"כ עו"ד אביחי ורדי ותום קדם

נ ג ד

יצחק רייכמאן

ע"י ב"כ עו"ד עמית חדד ונועה מילשטיין

בית המשפט המחוזי בירושלים

[27.12.2020]

כבוד השופטת חגית מאק-קלמנוביץ

החלטה

 

 

בבקשה שניה למתן סעד זמני

1. בפני בקשה שניה למתן סעדים זמניים, שעניינה עיכוב הליכי מימוש משכנתא ופינוי מבנה המשמש כפנימיה למגורי תלמידי הישיבה המבקשת.

ביום 1.5.20 דחיתי בקשה קודמת למתן סעד דומה, בהחלטה מנומקת שניתנה לאחר דיון במעמד הצדדים. בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון נדחתה בהחלטת כב' השופטת י' וילנר מיום 30.7.20 בתיק רע"א 4175/20. ביום 12.8.20 הוגשה הבקשה הנוספת לסעדים זמניים, ולאחר החלטות והליכים שונים שהתקיימו בתיק התקיים הדיון בבקשה ביום 16.12.20. לאחר שהתקבלו סיכומי הצדדים ניתנת החלטה זו.

2. המחלוקת העיקרית בין הצדדים נוגעת לסכום כסף גדול שהעביר אביו של המשיב למבקשת ולרב שמואל אויערבאך שעמד בראשה, אשר שימוש לרכישת קרקע הבניין נשוא המחלוקת ולבנייתו. המשיב הציג מסמכים המצביעים על כך שמדובר בהלוואה המעוגנת בהסכמים ומובטחת במשכנתא רשומה, ועל המבקשת להחזיר את ההלוואה עם פטירתו של הרב אויערבאך. לטענת המבקשת מדובר למעשה בעסקה של מתנה, והתנהלותם של שני הצדדים במהלך השנים מצביעה על כך שמדובר בתרומה ולא בהלוואה. בהחלטה מיום 1.5.20 נדחתה הבקשה לעיכוב הליכי המימוש והפינוי, לאחר שהמבקשת לא הציגה ראיות משכנעות די הצורך אל מול מסמכי עסקת ההלוואה והמשכנתא הרשומה שהציג המשיב.

3. בבקשה שבפני הוסיפה המבקשת ראיות ותצהירים נוספים התומכים לטענתה בעמדתה, ואשר על פי הנטען לא היו בידיה בעת הגשת הבקשה המקורית. בדיון הסכימו הצדדים לוותר על חקירת המצהירים מטעם שני הצדדים, ולפיכך ניתנת החלטה זו על יסוד הבקשה, התגובה והסיכומים שהוגשו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח