חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 26243-01-15 - ד. ב. נ' החברה המרכזית להפצה בעמ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 26243-01-15 - ד. ב. נ' החברה המרכזית להפצה בעמ ואח'

ת"א (ירושלים) 26243-01-15

ד. ב.

נ ג ד

1. החברה המרכזית להפצה בעמ

2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

3. כלל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בירושלים

[01.09.2017]

כבוד השופטת מוריה צ'רקה

החלטה

 

בפני בקשת הנתבעת להביא ראיות לסתור את קביעת הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי לפי סעיף 6(ב) לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה - 1975.

 

רקע עובדתי וקביעות הוועדה

1. לטענתו של התובע, נהג משאית במקצועו, הוא נפל מתא המטען של המשאית כשניסה לסגור אותו לקראת נסיעה. האירוע אירע ביום 21.8.11. התביעה דנן הוגשה הן נגד מבטחת הרכב, והן נגד מעבידתו של התובע והמבטחת שלה, למקרה שייקבע שהאירוע אינו תאונת דרכים כמשמעה בחוק.

2. לטענת התובע, בתאונה הוא נפגע בעיקר בגב ובקרסול. המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה, ווועדה רפואית מיום 2.1.13 קבעה לתובע נכות בשיעור 10% בגין הגבלה בתנועות עמוד השדרה. הוועדה קבעה כי לא נותרה לתובע נכות בקרסול. לאחר הפעלת תקנה 15, הועמדה הנכות על 15%.

3. מפרוטוקול הוועדה עולה שעמדו בפניה מכתב מעורך דינו של התובע, ממצאי MRIשל עמוד השדרה מיום 31.10.12, מכתב שחרור מיום 21.8.11, וכן "תעודות רפואיות" ו"כרטיס רפואי", ללא פירוט התאריכים שצוינו בהם. במילים אחרות, לא ברור אם בפני הוועדה עמד תיעוד רפואי קודם לתאונה. גם בפרוטוקול הדיון אין שום התייחסות למצבו הרפואי של התובע לפני התאונה, ואין שום דיון בשאלת הקשר בין התאונה ותוצאותיה לבין מצבו הרפואי בעת הבדיקה. וזו לשון פרק הסיכום והמסקנות בפרוטוקול הוועדה:

"שנה וארבעה חודשים אחרי האירוע עדיים סובל מכאבי גב תחתון וקרסול שמאל. התנועות בקרסול מלאות. התנועות בגב מוגבלות אך ללא קיפוח נוירולוגי. ב- MRIהתגלתה פריצת דיסק L4-5בעיקר משמאל. הוועדה קובעת שלא נותרה נכות בגין החבלה בקרסול שמאל. הוועדה קובעת נכות בשיעור 10% צמיתה בגין הגבלה בתנועות עמוד השדרה לפי סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח