חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 2632/03 - בנג'י אברהם נ' איגור גורו,  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 2632/03 - בנג'י אברהם נ' איגור גורו שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 2632/03

בנג'י אברהם

נ ג ד

איגור גורו


בית משפט השלום ירושלים

[29.07.2004]


בפני אברהם רובין: כב' השופט


בשם הנתבע - עו"ד ליפשיץ

 

פסק דין

 

כללי:

1.    התובע והנתבע שכנגד - בנג'י אברהם (להלן - "בנג'י"), והנתבע והתובע שכנגד - איגור גורו (להלן - "גורו"), הינם בעלי בתים אשר נבנו על מגרשים שכנים בישוב תקוע. בנג'י הינו הבעלים של מגרש מספר 249, וגורו הינו הבעלים של מגרש מספר 225. הצלע האחורית של שני המגרשים הינה צלע משותפת. שני המגרשים מצויים על מדרון, כאשר המגרש של גורו גבוה מן המגרש של בנג'י במספר מטרים.

2.    ראשיתה של התביעה שלפניי בתביעה שהגיש בנג'י כנגד גורו לבית המשפט לתביעות קטנות. בתביעתו טוען בנג'י כי על גורו מוטלת החובה לבנות קיר תומך לאורך הצלע המשותפת של המגרשים. לדברי בנג'י מחדלו של גורו לבנות קיר תומך גרם לסחף של אבנים, חול ומים ממגרשו של גורו למגרשו של בנג'י, עד שלא נותרה לבנג'י ברירה, אלא לבנות בעצמו מסלעה שתעצור את הסחף. הסעדים שמבקש בנג'י בתביעתו הם סעדים כספיים, אשר מתמקדים, בעיקרם, בפיצוי על נזקי הסחף בסכום של 1,000 ₪, פיצוי על עוגמת הנפש בסך 2,500 ₪, והחזר הוצאות בניית המסלעה בסכום של 12,000 ₪.

 

3.    גורו הגיש כתב הגנה וכן כתב תביעה שכנגד.

בכתב הגנתו טען גורו כי החובה להקים קיר תומך מוטלת על בנג'י. את טענתו זו הוא סומך על היתרי הבניה שניתנו לשניים. כמו כן, טוען גורו כי עבודות חפירה שביצע בנג'י במגרשו יצרו מדרון המשתפל ממגרשו של גורו למגרשו של בנג'י ועל כן חייב בנג'י להקים את הקיר התומך.

4.    בכתב התביעה שכנגד טוען גורו, כי המסלעה שבנה בנג'י נבנתה בתוך שטח מגרשו של גורו. על כן מבקש גורו בתביעתו, כי בית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח