חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 26527-01-16 - אסף עוזרי נ' ערן הוכברג
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 26527-01-16 - אסף עוזרי נ' ערן הוכברג

ת"א (ירושלים) 26527-01-16

תיק חיצוני:

אסף עוזרי

עו"ד על-ידי מ' חן

נ ג ד

ערן הוכברג

עו"ד על-ידי א' גרינפלד ונ' אפרים

בית משפט השלום בירושלים

[25.08.2019]

כבוד השופט אוהד גורדון

פסק דין

 

 

א. רקע

1. לפניי תביעה כספית. תמצית המחלוקת היא כדלקמן: התובע טוען כי העביר לנתבע סכומי כסף בהזדמנויות שונות, תחילה כהלוואה ובהמשך כחלק ממהלך לרכישת דירה בפרויקט נדל"ן של הנתבע. המהלך לא הבשיל אך הכספים לא הושבו. התובע דורש את החזר הכספים שמסר לנתבע בצירוף ריבית עליה הוסכם לטענתו. הנתבע אינו מכחיש שקיבל חלק מהכספים הנטענים, סך 400 אלף ₪, כחלק מהמהלך הנזכר לעיל וכי לא השיבם. בבית המשפט אף אישר כי לאחר שהמהלך לא הבשיל היה עליו להשיבם. עם זאת, הוא מכחיש שקיבל כספים מעבר לסכום הנזכר לעיל או שסוכם על תשלומי ריבית. עוד טוען הנתבע כי הכספים שמסר לו התובע הועברו על ידו לארגון "שובו בנים" בראשות הרב אליעזר ברלנד (להלן "הארגון" ו"הרב ברלנד"), שלימים קרס ושגם התובע היה מעורב בפעילותו. על רקע זה טען הנתבע בכתב ההגנה כי הוא אינו חייב כספים לתובע באופן אישי. עוד טען כי התובע ידע על העברת הכספים לארגון, וכן כי התובע זכאי רק למחצית החזר הכספים שקיבל הנתבע, שכן המחצית השנייה שייכת לגרושתו של התובע.

 

דיון

 

ב. מהו הסכום שהעביר התובע לנתבע

2. במישור זה נחלק הדיון לשניים: סך 400,000 ₪ שהנתבע מאשר שקיבל, וסכומים נוספים שהתובע טוען כי העביר לנתבע אך הנתבע מכחיש זאת.

ב.1. סך 400,000 ש"ח

3. מן הראיות עולה כי המהלכים הכספיים בין הצדדים ידעו מספר גלגולים: התובע טען בתצהיר העדות הראשית מטעמו כי לאחר שביום 21.7.09 מכר דירה בבעלותו, בכוונה לרכוש מהנתבע דירה כחלק מקבוצת רכישה בפרויקט שהוקם ברחוב שמואל הנביא בירושלים, העביר לנתבע סך 300,000 ₪. זאת, בהסכמה כי אם ישלים את ההפקדה ל-400,000 ₪ יוכל להשתתף בקבוצה, וכי לאורך התקופה בה הכסף מצוי אצל הנתבע ישלם האחרון לתובע ריבית בשיעור אחוז אחד מהסכום לחודש. התובע הוסיף וטען כי לא הצליח להשלים את הסכום ולכן מכר הנתבע את הדירה לאחר, והסכום הושב לתובע.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח