חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 30724-12-17 - ועד בתי הקברות המוסלמים בירושלים ואח' נ' רשות הטבע והגנים מחוז ירושלים ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 30724-12-17 - ועד בתי הקברות המוסלמים בירושלים ואח' נ' רשות הטבע והגנים מחוז ירושלים ואח'

ת"א (ירושלים) 30724-12-17

1. ועד בתי הקברות המוסלמים בירושלים

2. ווקף מוסטפא אלדנף אלאנסארי

3. ווקף חסן אפאדני אלחוסייני

באמצעות ב"כ עו"ד סאמי ארשיד

נ ג ד

1. רשות הטבע והגנים מחוז ירושלים

באמצעות ב"כ עו"ד נירית אהרון

2. עירית ירושלים

באמצעות ב"כ עו"ד פיני ויקסלבוים

בית משפט השלום בירושלים

[01.02.2021]

כבוד השופט אלעד פרסקי

פסק דין

 

בקשה לצו מניעה קבוע אשר יאסור על הנתבעות לתפוס חזקה או לבצע כל פעולה או שינוי במקרקעין הידועים כחלקות 1,2,5 ו-6 בגוש שומה 30111 בירושלים (להלן: המקרקעין).

 

רקע

1. התובעת 1, ועד בתי הקברות המוסלמים בירושלים, מנהלת את בתי הקברות המוסלמים בירושלים מטעם הווקף המוסלמי. בין היתר אחראית התובעת 1 לניהול בית הקברות "באב אל רחמה" שליד שער הרחמים אשר מצוי גם על חלקה 1 בגוש 30111. הווקף המוסלמי רשום כבעלים בחלקה זו בפנקס השטרות. התובע 2, ווקף מוסטפא אלנדף אלאנסארי, הוא הקדש פרטי וכך גם התובע 3, ווקף חסן אפאנדי אלחוסייני. לפי הנטען התובע 2 הוא בעל הזכויות בחלקה 5 בגוש 30111 והתובע 3 הוא בעל הזכויות בחלקה 2 בגוש זה. זכויות אלו אינן רשומות הגם שבנסח הרישום של חלקה 1 מוזכרים שמות התובעים 2-3 כמי שמקרקעיהם גובלים בחלקת התובע 1 מכיוון מזרח. חלקה 5 גם מוזכרת בשטר הקדש שהוצג כחלק מנכסי התובע 2. הנתבעים כפרו בטענות התובעים לזכויות כאמור. ביחס לחלקות 5 ו-2 הובהר כי אינן רשומות. ביחס לחלקה מס' 1 נטען כי מיקומה אינו ברור (הנתבעים הפנו לתצלום אוויר ממנו עולה כי לכאורה על חלקה מס' 1 קיים בית קברות קתולי - נספח ז' לכתב ההגנה מטעם העירייה). מכל מקום, שאלה זו לא בוררה והצדדים מיקדו מחלוקתם באופן שיפורט בהמשך.

2. הנתבעת 1 היא הרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים (להלן: הרשות), תאגיד סטטוטורי המופקד על החזקתם וניהולם של שמורות טבע וגנים לאומיים מכוח חוק גנים לאומיים, שמורות טבע, אתרים לאומיים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח