חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 30930-02-19 - יאיר עמנואל נ' רועי יוסף ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 30930-02-19 - יאיר עמנואל נ' רועי יוסף ואח'

ת"א (ירושלים) 30930-02-19

יאיר עמנואל

נ ג ד

1. רועי יוסף

2. אליהו הראל

בית המשפט המחוזי בירושלים

[27.04.2021]

בפני א' דראל כב' השופט

ע"י עו"ד בנימין אייל

ע"י עו"ד דרור אוסי 3. רן תורן

ע"י עו"ד איתי לאון

החלטה

 

לפני בקשה דחופה מטעם הנתבעים 1-2 (להלן: הנתבעים) לקיים את ישיבת ההוכחות הקבועה ליום 29.4.2021, באופן שבו עדותם של הנתבעים תימסר בדרך של היוועדות חזותית.

ביסוד הבקשה תביעה אזרחית שהגיש התובע כנגד הנתבעים וכנגד הנתבע 3 על רקע טענתו להלוואה שנתן לחברה בארה"ב, שהנתבעים הם בעלי השליטה בה וערבים לחובותיה. התיק היה קבוע להוכחות ליום 25.6.2020 אך ישיבה זו בוטלה בשל מגפת הקורונה, והימצאות הנתבעים בארה"ב. באותו שלב עלתה האפשרות לשמיעת עדותם בדרך של היוועדות חזותית אך הנתבעים התנגדו לכך וכך גם הנתבע 3 בעוד התובע נתן, גם אם לחלופין, את הסכמתו לאפשרות כזו.

בהיעדרה של הסכמה, ובשים לב לרצון להתרשמות ישירה מן העדים במחלוקת שעניינה מהימנות גרסאותיהם, נדחה מועד הדיון.

בהמשך הוגשה בקשה לקביעת מועד תוך שהתובע ביקש לשמוע את עדותם של הנתבעים בדרך של היוועדות חזותית, אך הנתבעים והנתבע 3 שבו והתנגדו לכך ועמדו על נוכחותם בבית המשפט.

בהחלטה שניתנה ביום 7.12.2020 קיבלתי את עמדת הנתבעים, שהתנגדו לקיום הדיון בדרך זו, והחלטתי כי מועד ההוכחות ייקבע ליום 29.4.2021. בהחלטה ציינתי כי: "על כל הצדדים (לרבות אלה השוהים בחו"ל) להתייצב לישיבה זו ולהיערך בהתאם". הוספתי כי: "ככל שעדיין יידרש בידוד על הנתבעים להגיע זמן מספיק מראש כדי שיוכלו להתייצב בבית המשפט".

שלושה ימים לפני המועד שנקבע לשמיעת הראיות, ביום 26.4.2021 הוגשה הבקשה שלפני לשמיעת העדות של הנתבעים בדרך של היועדות חזותית, וזאת בשל כך שהנתבע 2 חולה עתה בקורונה ולא יכול לצאת מביתו ואילו לנתבע 1 לא ניתנה אשרת שהייה קבועה לשהותו בארה"ב, וככל שיצא ממנה לא יוכל לשוב. הנתבעים צרפו מסמך רפואי שנערך ביום 19.4.2021 וממנו הם למדים על המחלה וכן אישור של עורך הדין המטפל בענייני ההגירה של הנתבע 2. לבקשה לא צורף תצהיר ונכתב כי היא נסמכת על המסמכים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח