חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 31021-01-21 - סעיד אבו סנד נ' אחמד מחמוד אלדולה ובניו ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 31021-01-21 - סעיד אבו סנד נ' אחמד מחמוד אלדולה ובניו ואח'

ת"א (ירושלים) 31021-01-21

סעיד אבו סנד

נ ג ד

1. אחמד מחמוד אלדולה ובניו

2. עיריית ירושלים

בית משפט השלום בירושלים

[18.01.2021]

כבוד השופטת ליאת בנמלך

החלטה

 

הועברה לטיפולי בקשה לצו מניעה זמני, בה עותר המבקש להורות על "עצירת בנייה" בקרקע המצויה לטענתו בסמיכות לנכס שבבעלותו. הבקשה הופנתה כלפי מי שעל פי כותרת הבקשה הוא הבעלים של הקרקע הסמוכה וכלפי עירית ירושלים.

לאחר עיון בבקשה ובנספחיה, סבורה אני כי יש לדחות את הבקשה אף ללא צורך בתגובה.

הבקשה אשר הוגשה היא בקשה לקונית, בה מציין המבקש כי הוא הופתע מקיומה של בניה בסמוך לנכס שבבעלותו, בו הוא מתגורר, בציינו כי התברר לו כי צפויה להתבצע בניית בניין של שש קומות באותה חלקה, והוסיף "אני רוצה לברר איך המשיבה נתנה אישור לבנות בניין ב[ן] 6 קומות, אם בכלל קיבל אישור לבנות".

ואולם התכלית של הגשת בקשה לסעד זמני אינה "לערוך בירור" עובדתי. בירור זה יש לבצע לפני הגשת בקשה ולא באמצעותה. הבקשה שלפניי אינה כוללת כל פירוט עובדתי מינמאלי המאפשר להידרש אליה. כך למשל אין פירוט בבקשה מתי החלה הבניה בפועל ומתי יכול היה המבקש לדעת עליה לראשונה (כך שלא ניתן לבחון קיומו של שיהוי בהגשת הבקשה); לא פורט מי עורך את הבניה ולאיזו מטרה (ומעבר לאמור בכותרת הבקשה לא פורט הקשר של המשיב 1 לבנייה); לא צורפו תמונות המלמדות על שלב הבניה; וכיוצ"ב. בהינתן האמור לא ניתן לומר כי המבקש הרים את הנטל להוכיח קיומה של זכות תביעה לכאורה, המהווה תנאי לקבלת הבקשה, כמו גם את יתר התנאים הנדרשים.

עוד יצוין כי הבקשה הוגשה מבלי שהוגשה לצידה תביעה עיקרית. המבקש לא התייחס לעניין זה בבקשתו, וממילא לא הציג טעם שיש בו לשכנע כי קמה הצדקה בענייננו ליתן סעד זמני לפני הגשת תביעה עיקרית (לעניין זה ראו ת.א. 12933-09-20 בורגרס בר המושבה בע"מ נ' אלבז, פסקאות 43-53 (21.9.2020) והאסמכתאות המובאות שם).

לבסוף יצוין כי הבקשה אינה נתמכת בתצהיר, ואף לא צורפה התחייבות עצמית כמצוות הוראת תקנה 96(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט-2018 (להלן: ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח