חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 33190-10-19 - פלאש 90 בע"מ ואח' נ' פור פיטנס נ.ד. בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 33190-10-19 - פלאש 90 בע"מ ואח' נ' פור פיטנס נ.ד. בע"מ ואח'

ת"א (ירושלים) 33190-10-19

1. פלאש 90 בע"מ

2. הדס פרוש

נ ג ד

1. פור פיטנס נ.ד. בע"מ

2. נמרוד אלימלך

ב"כ עו"ד הראל טיקטין הנתבעים

3. דן-קונסטנטין אובצ'יניקוב

ב"כ ות עו"ד מתן שוק התובע

בית משפט השלום בירושלים

[28.07.2020]

כבוד השופטת קרן מילר

פסק דין

 

1. תביעה להפרת זכויות קניין רוחני, מכוח חוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007 (להלן "החוק"). התובעת 1 הינה סוכנות צילום המאגדת צילומים שצולמו על-ידי צלמים ישראליים אשר אחת מהן היא התובעת 2. הנתבעת 1 הינה חברה המקיימת פעילויות ספורט שונות, והנתבעים 2-3 הם בעלי מניות בחברה ומנהליה.

2. אין מחלוקת כי הנתבעים עשו שימוש בתמונה אשר זכות היוצרים והזכות המוסרית בה שייכות לתובעות, וזאת ללא הסכמת האחרונות. מדובר בתמונת חווה של טורבינות רוח לייצור חשמל ברמת הגולן. השימוש בתמונה על ידי הנתבעים נעשה במסגרת פרסום הזמנה לאירוע של רכיבת אופניים למוזמנים בלבד ללא תשלום במסגרת אתר הנתבעת 1. בגין שימוש זה דורשות התובעות פיצוי על סך 80,000 ₪.

3. במסגרת דיון מקדמי הגיעו הצדדים להסכמה דיונית לפיה יינתן פסק דין על בסיס סיכומי הצדדים בכתב ללא צורך בשמיעת ראיות, וכי הצדדים יוכלו לצרף כל מסמך שהוא לסיכומיהם.

 

טענות הצדדים

4. התובעות טוענות כי הפרת זכויות יוצרים וזכויות מוסריות גורמת לנזקים ממוניים ובלתי ממוניים אשר קשה להוכיחם, ובהם אובדן הכנסה ישירה, אובדן הכנסה עתידית בהעדר קרדיט לצלם, עוגמת נפש, פגיעה במוניטין וכו'. עוד נטען כי לתובעת 1 הוצאות רבות ומולן מקור הכנסתה היחידי הוא מכירת רשיונות שימוש בצילומים שלה.

5. התובעות צירפו לסיכומיהם חשבוניות המדגימות סכומים המשולמים להן עבור רישיונות שימוש בצילומים בודדים. נטען כי עלות רישיון שימוש זה נעה בדרך כלל בין 5,000 ₪ ל-15,000 ₪.

6. התובעות טוענות כי יש לחייב את הנתבעים בהוצאות ריאליות של ניהול ההליך שכן אין הצלם צריך לצאת בחסרון כיס בגין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח