חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 40199-08-13 - הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית נ' תיסייק עמראן הימוני ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 40199-08-13 - הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית נ' תיסייק עמראן הימוני ואח'

ת"א (ירושלים) 40199-08-13

הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית

נ ג ד

1. תיסייק עמראן הימוני

2. בהאאי אלאנסארי

על-ידי ב"כ עו"ד סאמי ארשיד

בית משפט השלום בירושלים

[26.09.2020]

כבוד השופטת מיכל שרביט

על-ידי ב"כ עו"ד ועו"ד

פסק דין

 

 

1. לפניי תביעה למתן צו מניעה קבוע אשר יורה לנתבעים להימנע מלהיכנס או לתפוס חזקה או לשהות או לבצע כל עבודות בנייה או חפירה שהן או כל עסקה או פעולה אחרת בקרקע הרשומה במרשם מס רכוש כחלקה 74 בגוש 29996, אשר לטענת התובעת היא הבעלים והמחזיקה בה (להלן: הקרקע או חלקה 74). מדובר בקרקע שאינה מוסדרת ואינה רשומה במרשם המקרקעין המצויה ברחוב עקבת אלסוואנה בירושלים במורדות המערביים של הר הזיתים. לכתחילה הוגשה התביעה גם ביחס לקרקע שרשומה במרשם מס רכוש כחלקה 73 בגוש 29996, ואולם לאחר שהנתבעים הצהירו כי הם אינם טוענים לזכויות בחלקה 73 הנ"ל ומעולם גם לא תפסו חזקה בה, הוסכם כי המחלוקת בתיק זה מוגבלת רק לחלקה 74 (ראו: סעיפים 3 ו-17 לכתב התביעה; עמ' 10 ש' 14-12).

2. התובעת היא הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית של ירושלים (להלן: הפטריארכיה). הנתבע 1 הוא מר תייסיר עמראן אלהיימוני (להלן: אלהיימוני), מנהל מטעם הווקף של משפחת אלאנסארי בירושלים (להלן: הווקף). הנתבע 2 הוא מר בהאאי אנסארי, הממונה (מתוואלי) על הווקף (להלן: אנסארי).

השתלשלות ההליכים

3. התביעה למתן צו מניעה קבוע הוגשה בשנת 2013, במקור רק נגד אלהיימוני, וזאת לאחר שהפטריארכיה גילתה כי בקרקע הוצב שלט שנכתב בו: "קרקע הווקף של השייח מוסטפא עבדאללה איברהים אלדנף אלאנסארי בהנהלת החג' תייסיר אלהימוני" ובו הופיע גם מספר הטלפון של אלהיימוני. בד בבד עם הגשת התביעה הגישה הפטריארכיה בקשה למתן צו מניעה זמני וזו התקבלה באופן חלקי כך שנאסר על אלהיימוני או מי מטעמו לעשות כל פעולה שהיא בקרקע (החלטות מיום 27.8.13 ומיום 8.9.13); בהמשך ההליך גם ניתנו הוראות בקשר עם בקשה לאכיפת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח