חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 4688-08-20 - איתן לוי נ' אברהם אלקינד ע"י, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 4688-08-20 - איתן לוי נ' אברהם אלקינד ע"י

ת"א (ירושלים) 4688-08-20

איתן לוי

נ ג ד

אברהם אלקינד ע"י

עו"ד ב"כ מ' עטיה

בית משפט השלום בירושלים

[16.04.2021]

כבוד השופט אוהד גורדון

ע"י ב"כ עו"ד י' אמיתי

פסק דין

 

לפני בקשת הנתבע לסלק את התביעה על הסף, ובקשת התובע לתקן את כתב התביעה. עיינתי בעמדות הצדדים, ואני מוצא לקבל את בקשת הנתבע, לדחות את בקשת התובע ולהורות על מחיקת התביעה. זאת, מהנימוקים הבאים:

 

רקע

1. ביום 3.8.20 הגיש התובע תביעה כספית, בסדר דין מקוצר. בכתב התביעה נטען, כך בתמצית, שהתובע הוא בעלים ומנהל של חברה הרשומה בשוויץ בשם MDSE, שהתקשרה בהסכם מיום 16.1.20 עם חברה הרשומה בלונדון בשם Auxilium. האחרונה התחייבה להעמיד ל MDSEערבות בנקאית (להלן: "הסכם הערבות" - צורף כנספח ב' לכתב התביעה). נטען כי במסגרת התקשרות זו הופקדו, לפי הסכם נאמנות שנערך ביום 12.2.20 (להלן: "הסכם הנאמנות" - צורף כנספח ה' לכתב התביעה), כספי נאמנות בסך 380,000 ₪ בידי הנתבע כנאמן, וכבטוחה לקיום ההתקשרות. נטען כי Auxiliumהונתה את MDSEבמצגי שווא מגובים במסמכים מזויפים, ולא העמידה את הערבויות להן התחייבה. עוד נטען כי הנתבע סרב לדרישת התובע להעביר לידיו את כספי הנאמנות. בפרק הסעדים התבקש להורות לנתבע להעביר לתובע את כספי הנאמנות, בתוספת ריבית והצמדה, וכן לחייבו בהוצאות ושכר טרחה.

2. הנתבע הגיש בקשה למתן רשות להתגונן ולמחיקת כותרת. בתמצית, טען שהסכסוך הוא בין החברות הנזכרות לעיל והוא שימש "אך" כנאמן ואינו רשאי לשחרר את הכספים על דעת עצמו. עוד טען שההליך אינו מתאים לסדר דין מקוצר, כי יש לתבוע את Auxiliumוכי בהסכם הנאמנות יש סעיף ערבות השולל את סמכות בית המשפט.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח