חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 6041/02 - רשות הפיתוח עמידר נ' קארה שמס'י
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 6041/02 - רשות הפיתוח עמידר נ' קארה שמס'י, ~

ת"א (ירושלים) 6041/02

רשות הפיתוח עמידר-החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ

נגד, ~

קארה שמס'י, ~ , ~

בבית משפט השלום בירושלים , ~

[20.2.2003]

לפני דוד מינץ השופט

עו"ד אבירהים חורי - בשם התובעת
עו"ד אסתר בלום-פולובין - בשם הנתבעת

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


השופט דוד מינץ

התובעת הינה הבעלים של המקרקעין והדירה שברחוב המ"ג 12 בירושלים (להלן: "הנכס"). הנתבעת, הנמצאת תחת חסותה של "הקרן לטיפול בחסויים" (להלן: "הקרן"), מתגוררת בנכס כדיירת מוגנת על פי חוק בהמשך לחוזה שכירות מיום 24.3.60. לטענת התובעת, עקב תנאי המגורים המחפירים בנכס פנתה אליה הקרן לביצוע תיקונים בנכס. התובעת שעתה לבקשת הקרן אך פנתה אליה על מנת לקבל את התחייבותה להשתתפות בעלות התיקונים בשיעור של 50% ולאחר שזו נתנה את התחייבותה, היא ביצעה את התיקונים הנדרשים. ביום 17.4.02 פנתה התובעת לנתבעת בדרישה לתשלום חלקה בעלות התיקונים בסך 29,006 ש"ח ומשסרבה הנתבעת לשלמו הגישה התובעת את תביעתה לבית המשפט.

בהגנתה אשר הוגשה באמצעות הקרן המשמשת אפוטרפא שלה החל מיום 31.1.99, נפרשה המסכת העובדתית במלואה ובה הודתה הנתבעת כי לאור מצבו הלא תקין של הנכס, ביקרה במקום מפקחת מטעם התובעת ובעקבות הביקור ביום 1.2.00 שלחה התובעת מכתב לקרן בו ציינה בפניה כי ביצוע התיקונים יסתכם ב-15,261 ש"ח בלבד וביצועם מותנה בתשלום 50% ע"י הנתבעת, לאמור אך סך של 7,631 ש"ח.

הקרן נתנה את הסכמתה ואף העבירה את הסכום הנדרש לתובעת עובר לתחילת התיקונים. לכן טענה הנתבעת, כי מששילמה את הסכום שנדרש ממנה, יש לדחות את התביעה. לגופו של עניין היא הוסיפה, כי על אף תשלום חלקה כאמור, לא בוצעו התיקונים כפי שסוכם תחילה לא במועדם ולא בהיקפם, וזאת מאחר ומהנדס מטעם התובעת המליץ לשנות מתוכניות השיפוץ המקוריות. היא הצביעה על כך, כי השיפוצים בהתאם לתוכניות החדשות של המהנדס נעשו רק בחודש נובמבר 2001 ועלותם הגיעה לסכום הגדול ביותר מפי ארבע מהעלות עליה הוסכם בתחילה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח