חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 7152/05 - מאיר פרץ נ' עיריית ירושלים - הוועדה המקומית לתכנון ובניה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 7152/05 - מאיר פרץ נ' עיריית ירושלים - הוועדה המקומית לתכנון ובניה מחוזי ירושלים

ת"א (ירושלים) 7152/05

מאיר פרץ

נ ג ד

עיריית ירושלים - הוועדה המקומית לתכנון ובניה


בבית המשפט המחוזי בירושלים

[11.7.06]


לפני יצחק ענבר כב' השופט


בשם התובע - עו"ד א' גרפי

בשם הנתבעת - עו"ד ש' פטל

פסק דין

 

1.    מהו היקף חובת הגילוי, המוטלת על "שמאי מכריע", באשר להיכרות קודמת שלו עם אחד הצדדים לסכסוך? האם הנו חייב לדווח, כי בעבר כבר שימש כשמאי מכריע ופסק במחלוקת אחרת, שאינה קשורה לסכסוך הנוכחי, שלה היה צד אחד מהצדדים לסכסוך הנוכחי? אלה הן השאלות העיקריות הצריכות הכרעה בהליך שלפני.

 

רקע עובדתי ודיוני

2.    התובע הוא הבעלים לשעבר של דירה וחנות, הידועים כגוש 30072 חלקה 142 ירושלים (להלן: "הנכס"). בשל הצורך להרחיב את רחוב יפו כחלק מבניית התשתית לפרויקט ה"רכבת הקלה" בירושלים, פרסמה הנתבעת ביום 30.6.98 הודעה על הפקעה הכוללת, בין השאר, את הנכס. התובע דרש מהנתבעת לפצותו עבור זכויותיו בנכס בסכום של 777,000$, בהתאם לחוות דעת שמאית שהציג. חוות דעת נגדית מטעם הנתבעת קבעה, כי שווי זכויותיו אינו אלא 270,000$. לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה על סכום הפיצוי המגיע לתובע, הגישה הנתבעת לבית משפט המחוזי תובענה למסירת החזקה בנכס (ה"פ 237/00). בה בעת הגיש התובע תובענה לפסיקת פיצויים בגין ההפקעה (ה"פ 319/00), שני התיקים נדונו במאוחד לפני כב' השופט ע' קמא.

3.    במסגרת התובענות המאוחדות הגיעו הצדדים להסכם פשרה, אשר על פיו התחייב התובע למסור לידי הנתבעת את החזקה הבלעדית בנכס, ואילו הנתבעת התחייבה לשלם לתובע את סכום הפיצוי אשר אינו שנוי במחלוקת. כמו כן הסכימו הצדדים לפנות לבית המשפט בבקשה משותפת למנות שמאי מכריע, כדי שניתן יהיה לקבוע את יתרת הפיצויים המגיעים, אם בכלל, לתובע. הסכמה זו באה לידי ביטוי בסעיף 2 להסכם הפשרה, שלפיו "המבקשת והמשיב מבקשים מבית המשפט הנכבד למנות שמאי מכריע אשר ישום את שוויי זכויותיו של המשיב בנכס המופקע".

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח