חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 8889-04-20 - מעלות התורה נ' הרב יוסף רייכמן ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 8889-04-20 - מעלות התורה נ' הרב יוסף רייכמן ואח'

ת"א (ירושלים) 8889-04-20

מעלות התורה

נ ג ד

1. הרב יוסף רייכמן

2. הרב משה ויסלובסקי

ע"י עו"ד עמית חדד, נועה מילשטיין

בית המשפט המחוזי בירושלים

[01.10.2020]

בפני א' דראל כב' השופט

ע"י עוה"ד

החלטה

 

 

מבוא

1. לפני בקשה "בהולה" למתן סעדים זמניים, שהוגשה על ידי המבקשת, עמותת מעלות התורה (להלן: העמותה) כנגד המשיבים, הרב יוסף רייכמן והרב משה ויסלובסקי (להלן בהתאמה גם: רייכמן ו-ויסלובסקי).

2. בבקשה מתבקש בית המשפט לעשות שימוש בסמכות לפי תקנה 388 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1988 (להלן: התקנות) ולמנות את בא כוחה של העמותה, עורך הדין א' ורדי כונס נכסים זמני לעמותה. לחלופין התבקשו שלילת זכויות החתימה של המשיבים בשם העמותה; או מתן צו ולפיו לא תיעשה בעמותה כל פעולה ללא חתימת ידו של הרב יוסף פטרוף (להלן: פטרוף). הבקשה נתמכה בתצהירו של הרב פטרוף.

3. בקשה זו היא בקשה שנייה לסעד זמני. עם הגשת התובענה, על דרך של המרצת פתיחה, הוגשה בקשה למתן צו מניעה, שהתייחסה לכינוס חברי וועד העמותה, שנועד ל -6.4.20. במסגרת אותה בקשה עלו טענות דומות לטענות שמועלות בבקשה שלפני, והנוגעות להתנהלות הכספית של העמותה. בית המשפט (כב' השופט א' אברבנאל) קבע בהחלטה שניתנה ב-5.5.20 כי ועד העמותה יימנע מצירוף חברים חדשים, יימנע מקבלת החלטות בדבר מכירת נכסי העמותה וכן כי המשיבים לא יוכלו לקבל בחזרה את חובות העמותה כלפיהם (למעט בכל הנוגע לנכס המקרקעין, שעומד לדיון בהליך אחר).

4. הבקשה הנוכחית מבקשת להרחיב את המגבלות החלות על המשיבים, ולמעשה להדיח אותם מתפקידם כחברי ועד ומורשי חתימה ולהחליפם בכונס נכסים זמני. לחלופין נתבקש, כאמור, שינוי המבנה של זכויות החתימה, כפי שנקבע בתקנון העמותה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח