חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 9124/02 - הדסה דרעי נ' כהן אורלי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 9124/02 - הדסה דרעי נ' כהן אורלי שלום ירושלים

ת"א (ירושלים) 9124/02

הדסה דרעי

נ ג ד

כהן אורלי


בית משפט השלום ירושלים

[21.03.2005]


כב' השופטת ר' שלו-גרטל


בשם התובע - עו"ד י' שמשי

בשם הנתבעת - עו"ד י' שמש

פסק דין

 

1.    התובעת הגישה נגד הנתבעת תביעה כספית, לתשלום סכום של 90,785 ₪, המגיע לה, לטענתה, כהחזר כספים וטובות הנאה שנתנה לנתבעת במהלך השנים 2001 - 2002.

ביסוד התביעה מערכת יחסים יוצאת דופן, שהיתה בין התובעת לנתבעת, ולדברי התובעת, היו אלה קשרי חברות מדומה, שנועדו אך לנצל אותה, ולהוציא ממנה כספים לתועלתה האישית של הנתבעת, בתמורה לתמיכה הנפשית שהעניקה, כביכול, לתובעת. יותר מכך, התובעת טענה שהנתבעת ניצלה את מצבה הנפשי, עד כדי כך שגרמה לה ליטול הלוואות מגמ"חים שונים, ולתת לה את הכספים.

2.    הנתבעת טענה להגנתה, כי התביעה קנטרנית, חסרת כל בסיס, ומשמשת את התובעת לסחוט ממנה כספים, תוך ניצול ציני ומרושע של הליכי בית המשפט. התובעת סובלת מהפרעות נפשיות, והיא זו שיזמה, תכננה ופיתחה את הקשר עמה, קשר ידידותי ותמים, לכאורה, בשל היותה של הנתבעת אחות בבית החולים הדסה. במשך כל השנים בהן היו קשרים בינה לבין התובעת, העניקה לה התובעת מתנות, למרות שהיא סירבה לקבלן, והיא, הנתבעת, העניקה גם כן לתובעת מתנות. לטענת הנתבעת, התובעת כפתה עליה בשלוש הזדמנויות לקבל ממנה מצרכי מזון, אותם קיבלה לטענתה כתרומות.

הנתבעת הכחישה שהתובעת קנתה לה מייבש כביסה והוסיפה ואמרה, כי היא מוכנה להחזיר לתובעת את מתנותיה, למרות שאין זו דרכו של עולם. הנתבעת הודתה בכך שקיבלה 2,000 ₪ הלוואה מהתובעת, לגירסתה, היא ביקשה להחזיר לה סכום זה, אך התובעת סירבה, ואף קרעה שיק שנתנה לה הנתבעת, כהחזר ההלוואה.

3.    בגדר ראיותיה הגישה התובעת תצהיר עדות ראשית, תצהיר עדות של אחיה, דוד דרעי, תצהיר עדות של עובדיה יהושע, תצהיר עדותו של מר בניהו ברוכיאן, וחוות דעת של פסיכיאטר מומחה, ד"ר אורבך מרטין. כל המצהירים נחקרו חקירה נגדית על תצהיריהם ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח